Cała ja

Wydawnictwo: Znak Literanova, OMGBooks
Gosia

Milena całkowicie traci głowę, gdy całuje Jacka po raz pierwszy. W starszym, zamożnym przyjacielu rodziny odnajduje wszystko, czego brakuje jej rówieśnikom – szacunek, czułość i namiętność. Wydaje się, że wreszcie odnalazła swoje szczęście. Nie wie jeszcze, że przewrotny los szykuje dla niej wielką niespodziankę. Paula przeżyła tragedię, po której musi na nowo poskładać swój świat. Ciężką...

Paula przeżyła tragedię, po której musi na nowo poskładać swój świat. Ciężką pracą próbuje zagłuszyć ból, który towarzyszy jej każdego dnia. Nie wyobraża sobie, że mogłaby znów komuś zaufać – do chwili gdy na jej drodze staje tajemniczy chłopak z tatuażem w kształcie smoka. Wraz z nim nadchodzi wiosna i nadzieja na lepsze dni.
•Co łączy Milenę i Paulę?
•Czy można zapomnieć o dawnych nieszczęściach i spojrzeć w przyszłość z ufnością?
•Czy zranione serce potrafi znów pokochać z całych sił?

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Jak dotąd nie byłam przekonana do książek tej autorki - oceniałam je jako niezłe, ale czegoś nieokreślonego im brakowało... "Cała ja" nie odstaje od nich poziomem ani w jedną, ani drugą stronę, a jednak jest w tej historii coś takiego, co niesamowicie mnie ujęło. Chwilami wydawała mi się mocno naciągana, trochę kiczowata, dramatyczna ponad miarę... Miałam wrażenie, że autorka przesadziła, piętrząc tak straszne nieszczęścia, okropne zbiegi okoliczności, byle było tylko bardziej smutno, strasznie, tragicznie i żałośnie...

Tworząc w ten sposób swoją opowieść, autorka bardzo przypomniała mi powieści innej naszej rodzimej pisarki, która tak samo ma tendencje do przesadzania z nieszczęściami, które spotykają bohaterów... I ja zdaję sobie sprawę, że to na ogół nie robi książce dobrze;). Natomiast sama u siebie odkryłam, że mimo tej świadomości czasem właśnie takie żałosne, smutne i tragiczne historie całkowicie rozkładają mnie na łopatki, łamią mi serce i są przyczyną zapuchniętych od...

korcia | 2018-07-08
Przeczytana: 27 maja 2018

Augusta Docher ma bardzo lekkie pióro. Łatwo można się wciągnąć w lekturę jej powieści i świetnie przy nich odpocząć. Po raz kolejny autorka mnie zachwyciła, zauroczyła i pozwoliła zapomnieć o otaczającym mnie świecie. Było zabawnie, namiętnie, ostro, strasznie i bardzo smutno. Różne emocje, zaskakujące wydarzenia i ciekawi bohaterowi – czegóż chcieć więcej? Zapraszam Was do świata ludzi pięknych i bogatych, których jednak życie nie jest usłane różami, jakby się mogło niektórym wydawać.

Pośredniczka | 2018-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

www.posredniczka-ksiazek.pl

Najnowsza powieść Augusty Docher poza przepiękną okładką kusi niesamowitą zagadką, która aż się prosi o rozwiązanie. Jest jak wyzwanie, którego nie sposób zignorować. Wywołująca wiele przeróżnych emocji powieść, która łączy w sobie to, co najlepsze z warsztatu zarówno Augusty Docher, jak i Beaty Majewskiej. Powieść o dorastaniu, miłości, wybaczaniu i walce z własnymi demonami. Ta książka to absolutny hit i dowód na to, że autorka potrafi zaskoczyć nawet swoje najwierniejsze fanki. Polecam!

Milena | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Mam za sobą już kilka książek autorki, zarówno wydanych pod pseudonimem jak i własnym nazwiskiem. Chyba jeszcze nie spotkałam się, żeby historia, którą stworzyła nie przypadła mi do gustu. Tym razem przyszedł czas na „Cała ja”.
Główną bohaterką książki jest Milena. Imię jak dla głównej bohaterki rzadko spotykane, bo akurat to bym zapamiętała. Młoda dziewczyna, która w zasadzie może mieć wszystko co za pragnie, ponieważ jej rodzina należy do jednych z najbogatszych ludzi w państwie. Brakuje jej jednak miłości i poczucia, że ktoś może jej pragnąć. Kiedy zbliża się z Jackiem, przyjacielem jej zmarłego ojca, czuje, że w końcu ma to o czym najbardziej marzyła. Jednak jak każda bogata rodzina tak i ta ma swoje tajemnice. Pomiędzy losami Mileny autorka przedstawia nam jeszcze Paule, dziewczynę nieufną, skrzywdzoną przez z życie. Jej światełkiem na lepsze jutro okazuje się Paul. Tak więc mamy dwie na pozór różne historie, które jednak mają ze sobą wiele wspólnego.
Autorka pokazuje nam to...

izabela81 | 2018-05-09
Przeczytana: 02 maja 2018

Paula przeżyła tragedię, po której musi na nowo poskładać swój świat. Ciężką pracą próbuje zagłuszyć ból, który towarzyszy jej każdego dnia. Nie wyobraża sobie, że mogłaby znów komuś zaufać - do chwili gdy na jej drodze staje tajemniczy chłopak z tatuażem w kształcie smoka. Wraz z nim nadchodzi wiosna i nadzieja na lepsze dni.

Co łączy Milenę i Paulę?
Czy zranione serce potrafi znów pokochać z całych sił?

Już od pierwszych stron autorka pozwoliła nam doskonale poznać postać niedojrzałej, upartej Mileny, przyzwyczajonej do tego, że wszystko ma na wyciągnięcie ręki. Zupełnie odwrotnie ma się...

ewelina zdaniewicz | 2018-06-03
Przeczytana: 20 maja 2018

Właściwie od pierwszych stron domyślałam się, jakie będzie zakończenie. Główna bohaterka wydawała mi się tak nieskończenie głupia, że to przeszło ludzkie pojęcie. A uwierz mi, wiem, jakie są dzisiejsze nastolatki i nawet z taką wiedzą w pełni podtrzymuję to, co napisałam. Naprawdę nie jestem w stanie sobie wyobrazić takiej sytuacji, jaka została nakreślona czytelnikowi w tej książce. Inaczej. Jestem w stanie sobie wyobrazić, jednak jest to tak bardzo naciągane, tak dalekie od realizmu, że naprawdę chylę czoła za wymyślenie takich bzdur.
Kiedyś Natalia Siwiec powiedziała, że „dupa rządzi światem”. U Augusty Docher światem rządzą pieniądze. One wszystko załatwią. Wystarczy być bogatym, a można ukryć zdrady, orientację seksualną, dzieci, a jak się przefarbuje włosy, to i siebie można ukryć.
Naprawdę rzadko krytykuję książki. Uważam, że każda pozycja komuś przypadnie do gustu. Tutaj mam wrażenie, że „Cała ja” jest spisaniem wszystkich nastoletnich wyobrażeń na temat cielesności,...

Wiesława | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Boże, jaka cudna książka. Dawno nie przeżyłam takich wzruszeń. Tematyka trudna, poranieni ludzie, wręcz okaleczona główna bohaterka, a książka tak optymistyczna w swym wydźwięku, i tak wzruszająca, że dla mnie na przykład, jedno pudełko chusteczek, to za mało. Nie chcę tutaj zagłębiać sie w treść, bo byłoby to ze stratą dla Was...
Jedno, co chcę podkreślić, a co mnie zaskoczyło, książkę czyta się do pewnego momentu, jak dwie oddzielne powieści; jeden rozdział z jednej, drugi z drugiej. I tak na przemian. Dopiero w końcówce widać, jak spójne są te dwa, niby odrębne wątki. Gorąco polecam, jeśli tak jak ja szukacie wzruszeń i emocji. Wydaje się, że już nic nie można wymyślić nowego, że wszystko już było. Też mam często takie wrażenia po lekturze... A czegoś tak rozwalającego nie przewidziałam. Czytajcie, bo warto.

Grazia_czytaninka_ | 2018-05-31
Przeczytana: 31 maja 2018

Po książki Augusty Docher zawsze chętnie sięgam ze względu na to, że wcześniejsze przeczytane jej powieści zazwyczaj wywierały na mnie pozytywne wrażenia. Czy zatem najnowsza książka również wywołała takie same wrażenia?

Milena zakochuje się w dużo starszym od niej mężczyźnie. Wydaje jej się, że w końcu poczuła czym tak naprawdę jest miłość i na czym polega. Kiedy wydawać by się mogło, że wszystko zaczyna świetnie się układać, los płata jej figla.

Paula to dziewczyna po przejściach, która ciężko pracując pragnie pozbyć się bólu i cierpienia jakie nosi w swoim sercu. Nie chce już nikomu ufać, bo kiedyś zawiodła się na bliskiej jej osobie. Ale na jej drodze pojawia się chłopak, który sprawi, że od nowa będzie chciała komuś ufać.

Co zatem łączy te dwie dziewczyny? Tego zdradzić Wam nie mogę, dlatego koniecznie przeczytajcie sami.

Żyjemy na tym świecie, jesteśmy szczęśliwi (albo przynajmniej takie odnosimy wrażenie), wydaje się, że wszystko układa się po naszej myśli, a tu nagle...

readforrhys | 2018-05-12
Na półkach: 2018, Przeczytane

Wcześniejsza książka Augusty Docher - „Najlepszy powód, by żyć” podobała mi się, ale bez szału, znalazłam kilka wad. Niemniej jednak, kiedy wyczytałam w zapowiedziach, że będzie nowa powieść tej autorki stwierdziłam, że czemu nie, dam jej szansę, tym bardziej, że opis mnie zaintrygował. A no i jedna z bohaterek nosi moje imię, a to nie zdarza się często :D

Opis sugeruje, że będzie to historia dwóch dziewczyn oraz, że los jakoś je połączy. Jak? Nie wiadomo, trzeba przeczytać. Milena zakochuje się z wzajemnością w starszym od siebie przyjacielu rodziny – Jacku. Związek z tym mężczyzną to dla niej swego rodzaju spełnienie marzeń, w końcu otrzymuje to, o co tak naprawdę chodzi w miłości. Ale los bywa okrutny i lubi sobie drwić.
Druga z bohaterek to Paula, młoda dziewczyna, o której tak naprawdę długo nic nie wiemy. Przebąkuje coś o tym, że przeżyła jakąś tragedię, po której potrzebuje czasu by się pozbierać. Przeprowadza się do Grabówka, niewielkiej wsi gdzieś w Polsce, znajduje...

Hanna | 2018-06-19

Niniejsza książka opowiada historię, dwóch dziewczyn, które tylko z początku nic nie łączy. Z czasem jednak, sukcesywnie i stopniowo ich drogi się krzyżują i, od tego momentu nic już nie jest takie samo jak było na początku.

Z jednej strony poznajemy Milenę - maturzystkę mającą bardzo majętnych rodziców, jednak kiedy jej ukochany ojciec umiera, Milena po dziś dzień odczuwa ogromną pustkę i tęsknotę. Ponadto dziewczyna jest w związku, z chłopakiem, który pragnie zachować czystość, aż do ślubu. Choć Milena początkowo odczuwa obawę, z czasem jednak przystaje na jego propozycję. Wszystko byłoby okej, gdyby nie fakt, iż dowiaduje się o swoim chłopaku czegoś, co definitywnie przekreśla ich związek. Aby zagłuszyć ogromny ból, dziewczyna szuka pocieszenia u starszego od niej Jacka - przyjaciela rodziny. Różnica wieku nie ma znaczenia, liczy się tylko i wyłącznie uczucie, namiętność i pożądanie. Jednak oboje nie zdają sobie sprawy w tego, iż znajomość ta odciśnie trwałe pięto na ich...