luimig 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Teraz czytam
  • Krótka piłka
    Krótka piłka
    Autor:
    Mecz US Open zostaje przerwany przez odgłos strzału. Ofiarą okazuje się tenisistka, Valerie Simpson. Próbowała wrócić do sportu po załamaniu nerwowym, a jako swojego agenta zaangażowała Myrona Bolitar...
    czytelników: 11049 | opinie: 311 | ocena: 7,21 (5909 głosów) | inne wydania: 12

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-06-12 22:17:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Kryminał bez trupa? Czy to w ogóle możliwe? Oj tak..możliwe! Bo Szwindel to świetnie uknuta intryga z barwnymi bohaterami i świetnymi dialogami. Nie ma trupa, nie ma śledczych, nie ma typowych elementów. Jednak jest coś co u mnie powoduje gęsią skórkę choć nie ma nic wspólnego z krwią! Oszustwa na wielką skalę świetnie zaprogramowane i realizowane. Pracując w moim zawodzie wiem, że snute... Kryminał bez trupa? Czy to w ogóle możliwe? Oj tak..możliwe! Bo Szwindel to świetnie uknuta intryga z barwnymi bohaterami i świetnymi dialogami. Nie ma trupa, nie ma śledczych, nie ma typowych elementów. Jednak jest coś co u mnie powoduje gęsią skórkę choć nie ma nic wspólnego z krwią! Oszustwa na wielką skalę świetnie zaprogramowane i realizowane. Pracując w moim zawodzie wiem, że snute opowieści faktycznie mogłyby się wydarzyć co dodatkowo mnie straszy po nocach ;) Jedyne co wprowadza ciut zamętu to zmieniające się imiona bohaterów i pseudonimy - jednak o to właśnie chodzi - trzeba cały czas czuwać! W ogóle przesłanie książki też jest świetne - kto ją przeczyta z całą pewnością będzie bardziej ostrożny. Z kart powieści wieje realizm tak mocny że aż przerażający. To jest z całą pewnością kryminał. Język powieści jest lekki, czasami drwiący, czyta się przyjemnie chociaż temat nie jest prosty. Najlepiej przeczytać szybko, by nie zgubić wątków i nie pomylić bohaterów. To moja pierwsza powieść Ćwieka i na pewno nie ostatnia.

Książkę odebrałam z portalu www.czytampierwszy.pl

pokaż więcej

 
2019-05-05 23:21:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Prosty układ (tom 1)

„Prosty układ” to debiut literacki autorki kryjącej się pod pseudonimem K. A. Figaro. Jak dla mnie to taki romans z mocno zarysowanym wątkiem erotycznym nawiązujący mocno do modnych ostatnio powieści dla kobiet. Po raz kolejny spotykamy tu łatwowierną młodą kobietę, która ulega pokusie bogatego, wyrachowanego męskiego bohatera. Łucja Zarzycka nazywana przez rodzinę i znajomych Fibi z całą... „Prosty układ” to debiut literacki autorki kryjącej się pod pseudonimem K. A. Figaro. Jak dla mnie to taki romans z mocno zarysowanym wątkiem erotycznym nawiązujący mocno do modnych ostatnio powieści dla kobiet. Po raz kolejny spotykamy tu łatwowierną młodą kobietę, która ulega pokusie bogatego, wyrachowanego męskiego bohatera. Łucja Zarzycka nazywana przez rodzinę i znajomych Fibi z całą świadomością zakochuje się w Dymitrze i brnie w beznadziejną relację opierającą się wyłącznie na cielesności. Liczy, że jak bohaterka Grey`a (którą nota bene wpomina gdzieś na kartach powieści) zmieni łajdaka w idealnego partnera. Jej naiwność jest zaś aż zatrważająca bo Dymitr wprost wielokrotnie podkreśla, że oczekuje wyłącznie seksu bez zobowiązań. Dodatkowo ma na punkcie Fibi chorą obsesję prowadzącą do agresywnych zachowań. Taki typowy stalker, nieobliczalny i gotowy na wszystko. To jednak mimo wszystko nie przeszkadza głównej bohaterce, by kontynuować romans i brnąć w taką dziwną relację, a nawet stracić dla niego głowę. To co mnie razi na kartach powieści to ciągłe palenie papierosów przez oboje głównych bohaterów oraz brak jakichkolwiek zabezpieczeń, co w konsekwencji prowadzi zapewne do ciąży (o czym będzie więcej w kolejnym tomie powieści). Fibi poddaje się bowiem „uczuciu” bezmyślnie i mimo widocznych objawów ciąży w ogóle tego nie podejrzewa. Najbardziej denerwujący jest jednak moment gdy Łucja spotyka na swojej drodze brata Dymitra – Igora, który okazuje się fajnym, normalnym facetem do tego zainteresowanym główną bohaterką. Ona jednak w dalszym ciągu myśli o niewłaściwym z braci Andrzejewskich… choć może kolejny tom wywróci jej świat „do góry nogami”. Nie jestem znawcą erotyków, czytam je z ciekawości jak przy okazji wpadną mi w ręce bo sięgam po różne gatunki literackie. Całość czyta się lekko, przyjemnie i szybko i choć nie jest to powieść wysokich lotów otwarte zakończenie zachęca do sięgnięcia po kolejny tom by historia nie pozostała otwarta. Zdecydowany plus – językowo nie przypomina powieści 365 dni! ;) ilość wulgaryzmów jest do przyjęcia, nie razi w oczy jak w wielu innych erotykach. Książkę odebrałam z portalu Czytam Pierwszy, który objął powieść patronatem medialnym – www.czytampierwszy.pl

pokaż więcej

 
2019-04-22 21:38:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Sięgnięcie po "Jeden błąd" to był mój najprzyjemniejszy błąd ostatnich tygodni.. Błąd tylko dlatego, że przeczytałam tą emocjonalną bombę w niecałe 3 dni (500 stron w 3 dni to przy moim trybie życia rekord ;)! Ale... Je ne regrette rien! To hasło niczym motto przewodnie jest sensem całej powieści.

Rewelacyjna powieść napisana przez kobietę dla kobiet. To takie książki powinny być...
Sięgnięcie po "Jeden błąd" to był mój najprzyjemniejszy błąd ostatnich tygodni.. Błąd tylko dlatego, że przeczytałam tą emocjonalną bombę w niecałe 3 dni (500 stron w 3 dni to przy moim trybie życia rekord ;)! Ale... Je ne regrette rien! To hasło niczym motto przewodnie jest sensem całej powieści.

Rewelacyjna powieść napisana przez kobietę dla kobiet. To takie książki powinny być ekranizowane a nie 365 dni... idealny scenariusz na wciągający, pełny zakazanej namiętności, palącej zdrady, bólu i emocji serial.

Autorka doskonale buduje nastrój w powieści, tu nikt nikomu nie wskakuje od razu w pościel - relacje budowane są krok po kroku, magnetycznie, ale i spontanicznie. Piorunująca namiętność łączy się z delikatnością, pasja z powściągliwością. Troje głownych bohaterów czyli Dominika, jej narzeczony Oliwier oraz Mikołaj to postacie świetnie wyreaowane psychoogicznie. Głowna bohaterka Dominika po prostu powoli drobnymi kroczkami zatraca się w zakazanym uczuciu. Jednocześnie tkwi zaś w wieloletnim związku gdzie przywiązanie wzięło górę nad uczuciami... Dodatkowo Dominika zaczyna zdradzać objawy syndromu szkoholmskiego.. jest uwięziona w związku z mężczyzną dla którego jest ofiarą. Młody, wydawałoby się nieznający się na życiu uczeń, szaleńczą miłością pokazuje swojej nauczycielce, że wszystko jest możliwe - nawet wyjście z trudnego związku, uzależnienia emocjonalnego. A to wszystko dla uczucia, które z szaleńczej namiętności przeradza się w miłość. Zakończenie zupełnie nieoczekiwane, ciut niedopasowane, pozostawiające niedosyt. Za to szaleńcze i ostatecznie tkliwe, wpisujące się w klimat całej powieści.

Akcja powieści zbudowana jest w taki sposób by najlepiej nigdy nie odkładać książki... Aż pali mnie ciekawość czy pozostałe powieści są równie warte uwagi? Na pewno to sprawdzę. Nie chcę w swojej recenzji zdradzić zbyt wiele - po prostu polecam, bo warto :)

pokaż więcej

 
2019-04-22 21:38:10
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-04-22 21:36:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Myron Bolitar (tom 4) | Seria: W labiryncie kłamstw
 
2019-04-22 21:35:42
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2019-04-22 21:35:02
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Cykl: Myron Bolitar (tom 2) | Seria: W labiryncie kłamstw
 
Moja biblioteczka
7 3 10
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd