Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach: , ,

Niestety muszę to napisać ale książka rozczarowuje. Na rynku podobnych tytułów ukazuje się ostatnio mnóstwo - wspomnienia żołnierzy sił specjalnych. Piszą Soyka, Naval, Wir, Kafir i wielu innych. Porównując do nich wspomnienia Wodza mam wrażenie, że książka ta nie została napisana zbyt starannie. Problemy z chronologią, ze spójnością i trzymaniem się raz obranego w rozdziale czy nawet akapicie tematu lub wątku. I jeszcze jedno - język! Od oficera GROMu, pułkownika, dowódcy zespołu bojowego A oczekiwałem bardziej bogatego słownictwa niźli tylko bardzo, bardzo kolokwialnych słów. Czytając tak słabo napisane i zredagowane wspomnienia poczułem brak szacunku ze strony autora wobec czytelników. Niestety nie polecam.

Niestety muszę to napisać ale książka rozczarowuje. Na rynku podobnych tytułów ukazuje się ostatnio mnóstwo - wspomnienia żołnierzy sił specjalnych. Piszą Soyka, Naval, Wir, Kafir i wielu innych. Porównując do nich wspomnienia Wodza mam wrażenie, że książka ta nie została napisana zbyt starannie. Problemy z chronologią, ze spójnością i trzymaniem się raz obranego w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

"Skaza" Małeckiego to porządny, trzymający w napięciu kryminał. Kto po niego sięgnie nie będzie żałował i ucieszy się, iż kolejne książki z cyklu o śledczym Bernardzie Grossie są dostępne.

"Skaza" Małeckiego to porządny, trzymający w napięciu kryminał. Kto po niego sięgnie nie będzie żałował i ucieszy się, iż kolejne książki z cyklu o śledczym Bernardzie Grossie są dostępne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Autor na wstępie składa czytelnikowi obietnicę: opowiem wam jak zginął. Niestety do ostatnich książki nie wywiązuje się z tej deklaracji w pełni.
Przed lekturą postanowiłem obejrzeć kilka spotkań z autorem, na których promował i opowiadał o książce. Już w trakcie czytania, z każdą kolejną stroną, licząc na rozwinięcie intrygujących wątków poruszanych podczas spotkań autorskich, zacząłem zdawać sobie sprawę, że Sumliński wszystko co najciekawsze w książce opowiedział w czasie tychże spotkań z czytelnikami! Poczułem się oszukany przez autora po raz drugi - pierwszy to książka o Prezydencie Komorowskim, która okazała się plagiatem.
Jeśli ktoś chce zaoszczędzić czas i pieniądze to zamiast zakupu książki polecam obejrzeć jeden wieczór autorski.

Autor na wstępie składa czytelnikowi obietnicę: opowiem wam jak zginął. Niestety do ostatnich książki nie wywiązuje się z tej deklaracji w pełni.
Przed lekturą postanowiłem obejrzeć kilka spotkań z autorem, na których promował i opowiadał o książce. Już w trakcie czytania, z każdą kolejną stroną, licząc na rozwinięcie intrygujących wątków poruszanych podczas spotkań...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Severski zaczyna książkę w hitchcockowskim stylu - już na pierwszych stronach spotyka nas trzęsienie ziemi a potem do finału już tylko napięcie rośnie. Akcja książki jest wartka, dynamiczna i nie daje chwili na odpoczynek. Wielowątkowe, bardzo złożone wydarzenia, które mają swoje drugie i trzecie dno, bardzo dużą uwagę trzeba poświęcać szczegółom by niczego nie przeoczyć. Duża liczba postaci, które są bardzo charakterystyczne i osobliwe a dodatkowo posługują się wieloma nazwiskami i pseudonimami. To wszystko sprawia, że Odwet jest pozycją wymagającą i wysoko stawia poprzeczkę swoim czytelnikom.
Polecam!

Severski zaczyna książkę w hitchcockowskim stylu - już na pierwszych stronach spotyka nas trzęsienie ziemi a potem do finału już tylko napięcie rośnie. Akcja książki jest wartka, dynamiczna i nie daje chwili na odpoczynek. Wielowątkowe, bardzo złożone wydarzenia, które mają swoje drugie i trzecie dno, bardzo dużą uwagę trzeba poświęcać szczegółom by niczego nie przeoczyć....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Nie da się czytać tej książki ponieważ jest przesycona feministycznym bełkotem i lewicowy podprogowym przekazem. Jestem rozczarowany. Liczyłem, sięgając po tą książkę, na garść faktów. Otrzymałem jedynie zbiór historyjek, które mają dać do zrozumienia, że kobiety są dobre a mężczyźni źli i autorka przekonuje do tego stosując analogię ze świata dzikich zwierząt. Teoria o udomowieniu psowatych jedynie dzięki roli kobiety jest zbyt agresywną próbą manipulacji faktami i danymi. Nie ma żadnego potwierdzenia w źródłach.
Jeśli ktoś liczył na rzetelną pozycję przybliżającą życie wilków będzie rozczarowany. Ta książka to jedynie zbiór prywatnych opinii autorki.
NIE POLECAM.

Nie da się czytać tej książki ponieważ jest przesycona feministycznym bełkotem i lewicowy podprogowym przekazem. Jestem rozczarowany. Liczyłem, sięgając po tą książkę, na garść faktów. Otrzymałem jedynie zbiór historyjek, które mają dać do zrozumienia, że kobiety są dobre a mężczyźni źli i autorka przekonuje do tego stosując analogię ze świata dzikich zwierząt. Teoria o...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Książka jest sporym rozczarowaniem. Mróz wchodzi na nieznany sobie teren - służby specjalne i terroryzm. Pod koniec książki miałem wrażenie, że próbuje uszczknąć coś ze stołu szpiegowskich kryminałów. Nie wyszło. Mając w pamięci kunszt Severskiego od Nielegalnych po Zamęt oraz trylogię Makowskiego, którzy to obaj panowie byli oficerami wywiadu cywilnego, nie sposób nie zauważyć jak Inwigilacji wiele brakuje do tychże pozycji. O ile w poprzednich książkach cyklu o Chyłce nie rzucał się w oczy brak przygotowania merytorycznego autora do rozwiązywania tytułowej sprawy przez stworzonych przez niego bohaterów, o tyle w Inwigilacji było to bardzo widoczne, autor nieporadnie kluczył po niektórych tematach, inne traktował pobieżnie. Książek szpiegowskich nie można "produkować" w tempie 15 stron dzienne bo uważnemu czytelnikowi się to nie spodoba.

Książka jest sporym rozczarowaniem. Mróz wchodzi na nieznany sobie teren - służby specjalne i terroryzm. Pod koniec książki miałem wrażenie, że próbuje uszczknąć coś ze stołu szpiegowskich kryminałów. Nie wyszło. Mając w pamięci kunszt Severskiego od Nielegalnych po Zamęt oraz trylogię Makowskiego, którzy to obaj panowie byli oficerami wywiadu cywilnego, nie sposób nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to