Partie i systemy partyjne państw Unii Europejskiej na przełomie wieków

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
9788376112060
masaii

Monografia, którą oddajemy do rąk Czytelnika jest pierwszą w polskiej literaturze politologicznej próbą całościowego spojrzenia na życie polityczne zjednoczonej Europy, bez podziału na zachodnią i wschodnią część kontynentu. Autor porównuje partie i systemy partyjne dwudziestu siedmiu krajów wchodzących w skład UE w latach 1990-2008. Analizuje ich podobieństwa i różnice, dochodząc do wniosku, że mechanizm działania partii i systemów partyjnych w Europie zachodniej i Wschodniej stopniowo upodabniają się do siebie. Książka jest też refleksją o stanie i kondycji demokracji w Europie, jej szansach, zagrożeniach i wyzwaniach. Może stanowić pożyteczną lekturę dla tych, którzy - nie tylko profesjonalnie - interesują se współczesną polityką i rolą, jaką odgrywają w niej partie i ich wzajemne relacje.

źródło opisu: http://www.ceneo.pl/2150448s

źródło okładki: http://www.ceneo.pl/2150448s