Finanse publiczne a wybór publiczny. Dwie odmienne wizje państwa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe
Public Finance and Public Choice: Two Contrasting Visions of the State
83-7059-666-5
finanse publiczne, ekonomia
biznes, finanse

Udostępniana Czytelnikowi seria wykładów dwóch wybitnych ekonomistów została uznana za najbardziej interesujące i najważniejsze wydarzenie w historii Ośrodka Studiów Ekonomicznych Uniwersytetu Monachijskiego. Wielkiej sławy tych uczonych dowodzi m.in. grono uczestników dyskusji po każdym wykładzie. James Buchanan i Richard Musgrave są twórcami ważnych dziedzin ekonomii. Musgrave położył podwaliny pod powojenną ekonomię sektora publicznego, natomiast Buchanan (laureat Nagrody Nobla w 1986 r. w dziedzinie nauk ekonomicznych) jest głównym założycielem szkoły wyboru publicznego. Obaj wywarli duży wpływ na tysiące studentów, a setki profesjonalnych ekonomistów obecnie podążają w ich ślady.

źródło opisu: Wydawnictwo Sejmowe, 2005

Katka | 2014-11-18