Kamyczek. W bibliotece /Dokoła nas

Rea
2007-01-01
2007-01-01
24 min.

Chętnie odkupię od kogoś tę książkę!

Pełna opinia tutaj:

Córka z wieeeeeeelką uwagą przeglądała tą książeczkę! Należy ona do serii (dla dzieci od 3 lat) Dokoła nas, która pomaga małym dzieciom odkrywać świat. W domu nasze pociechy czują się bezpiecznie a poza nim często obawiają się wielu rzeczy i miejsc, nie wiedzą jak i nie umieją się zachować. Inne książeczki z tej serii to: Pierwsza wycieczka, U dentysty, W metrze, W restauracji, W teatrze.

Nasza książeczka opisuje wyjście do biblioteki. Temat baaaaaaardzo nas interesujący. Uwielbiamy biblioteki, przynajmniej ja, Tosia powoli zostaje zarażona moim entuzjazmem :). Lektura opowiada o tym jak dziecko ma się zachowywać w bibliotece - może ona pomoże mi choć troszkę w poskromieniu mojego pędraka ;-). Przedstawia także wspólne czytanie - jak rodzic poświęca swój czas i czyta dziecku bajeczki.

Kamyczek jest grzecznym, kochanym, wzbudzającym sympatię kilkulatkiem. Osoby otaczające Kamyczka, czyli: tata, mama i pani bibliotekarka ocieplają atmosferę. Czytelnik czuję się tutaj jak w domu, bezpiecznie, przyjemnie, przytulnie, pewnie.

Ilustracje w których bohaterowie czytają pełno książek i z ich powodu mają uśmiechnięte buzie, zachęcają maluchy do czytania, oglądania, sięgnięcia po te skarby. Rysunki nie są najcudowniejsze na świecie i z pewnością nie należą do moich TOP10:-),ale urzekła mnie ich prostota i ciepło. Śmiałam się tylko z... "muminkowych"(bo inaczej nie wiem jak je nazwać) nosów narysowanych postaci.

Książeczka jest ogromną zachętą/motywatorem dla pociech i rodziców, żeby korzystać z bogactwa bibliotek. Nie bać się ich. Panie bibliotekarki nie gryzą, są bardzo miłe, przyjazne, pomogą, doradzą. W bibliotece jest przytulnie, swojsko, a zarazem działa ona pobudzająco, poszerza horyzonty czytelników i innych jej użytkowników. Jako osoba poniekąd związana z tą instytucją, polecam tą lekturę bardzo gorąco! Biblioteki oczywiście również :D

Chętnie odkupię od kogoś tę książkę!

Pełna opinia tutaj:

• Praca