Ostatni królowie Thule

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Derniers rois de Thulé
Grenlandia, Biegun Polarny
hunter

Najbardziej znana książka autorstwa Jeana Leonarda Malaurie, antropologa i geografa, który sporą część swego życia poświęcił Grenlandii i ludziom tam żyjącym.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

tahiszcz | 2012-11-28

Nie wiem jak można wymagać, aby książka wydana dawno temu przybliżała stan obecny. Po prostu nie wyobrażam sobie jak można być aż tak wrednym i dać książce 1 gwiazdkę za to, że autor nie jest jasnowidzem i w swoich czasach nie przewidział jak będzie wyglądała sytuacja Inuitów w przyszłości.
Książka to całkiem niezłe źródło do podstawowej znajomości społeczności Grelandii. Ważne z perspektywy czasu, bo interesując się jakimś ludem, warto znać również jego przeszłość. Fan Grenlandii będzie zachwycony,ktoś poszukujący ciekawostek-nowinek widocznie nie.

Tomek | 2012-10-05
Przeczytana: 09 stycznia 2012

Przeczytałem tę książkę, bo interesowało mnie życie codzienne Eskimosów na Grenlandii w latach pięćdziesiątych XX w. Książka (reportaż) zawiera informacje dotyczące plemion Eskimosów z zachodniej Grenlandi. Wartość tych informacji oceniam na dwa w skali dziesięciostopniowej. Książki nie warto dodawać do domowej biblioteki.

Karina | 2018-04-12
książek: 20736
Bogusław | 2016-04-24
Zorza | 2016-02-26
    Miłość Safini
    Arkady Fiedler, Melchior Wańkowicz, Olgierd Budrewicz, Karen Blixen, Bogdan...