Usagi Yojimbo: Most łez

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Cykl: Usagi Yojimbo (tom 23)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Bridge of Tears
komiksy

Droga wędrownego samuraja jest ścieżką samotnych, a Miyamoto Usagi podąża nią od dawna. W czasie jednej z podróży spotka Mayumi, dziewczynę, która przekona go, by zabrał ją ze sobą. W miarę jak pomiędzy obojgiem kiełkuje uczucie, ich podróż robi się coraz bardziej niebezpieczna. Usagi staje wobec dylematu, czy życie ronina jest odpowiednie dla kogoś, kto miałby mu towarzyszyć? Zbiór zawiera również kolekcję plansz narysowanych na cześć Stana i jego bohatera przez najsłynniejszych twórców komiksowych: Franka Millera, Jeffa Smitha, Sergio Aragonesa, Matta Warnera i innych. Ta przyjacielska wyszydzanka ukazała się pierwotnie jako setny zeszyt serii i była tradycyjnym amerykańskim sposobem świętowania jubileuszu.

MattSilva | 2016-10-13
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane