Wiesz wszystko: wiersze miłosne

83-08-01528-X
poezja, miłość
poezja
Jadwiga Zając

Zbiór erotyków Jerzego Harasymowicza.

źródło okładki: http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/05/26/10/1405261041

heledorebabe | 2015-06-01
Przeczytana: 28 maja 2015

Pierwsze zetknięcie z poezją Harasymowicza w moim przypadku, wypadło świetnie. Jego wiersze są bardzo lekkie i przyjemne w odbiorze. Są proste, ale nie prostackie. I aby tą prostolinijność ubarwić wplata w poematy piękne metafory. Często bardzo wyszukane, wymagające głębszego zastanowienia się. Co idealnie kontrastuje z naturalnością jego poezji. Bardzo ubolewam nad faktem iż Harasymowicz to niedoceniony poeta. Ciężko o jego tomik, czy to w sklepie czy w antykwariacie. Więc jeśli tylko wpadnie Wam w ręce, warto.

Ensui-Szyszka | 2015-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Ciągle te same metafory archaniołów, skrzydeł, powtarzające się figury cerkwi, gór, złotych włosów... Tylko "Jeszcze nie mówiła nic" trafił do mnie w całości, piękny i bardzo wybuchowy erotyk.

Jeszcze
nie powiedziała nic
i on nic nie powiedział

Bo i cóż mieli mówić
ich ciała walczyły ze sobą
zaciekle i mężnie

I wszystko