Mickiewicz hermetyczny

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Twórczość Mickiewicza
n0e

Jak wiele osób wie dzisiaj, że twórczość Mickiewicza zawiera jeszcze drugie dno? Jeśli mówimy o wątkach mistycznych w życiu naszego wieszcza, to tylko w kontekście Andrzeja Towiańskiego i jego sekty, w dodatku nie łącząc tego w aż tak dużym stopniu z treścią poszczególnych utworów. "Mickiewicz hermetyczny" był pierwszą pracą, której celem było przyjrzenie się wyłącznie tej mniej poznanej stronie dorobku pisarskiego polskiego poety - stronie hermetycznej.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=77112

źródło okładki: http://www.atticus.pl/?pag=poz&id=2503&lang=pl