Ilustrowany Słownik Matematyczny

Illustrated Dictionary of Mathematics
83-04-04512-5
matematyka
kamk

Jest to słownik, w którym zamiast alfabetycznego przyjęto dziedzinowy układ haseł. Zawiera około 3000 indywidualnych haseł głównych. Jest to słownik o charakterze objaśniającym, a nie encyklopedycznym, słownik, w którym prostotę objaśnienia przedkłada się nad precyzję sformułowania. Ponadto, dzięki pozostawieniu w opisie haseł terminów angielskich oraz dzięki dwóm indeksom alfabetycznym może on być z powodzeniem stosowany jako słownik matematyczny polsko - angielski i angielsko - polski.

Nine | 2015-10-03
LoveDream426 | 2015-06-25