Jak współpracować z rodzicami "trudnych" dzieci?

Wydawnictwo: WSiP
83-02-08281-3
adorable

Książka jest przewodnikiem dla nauczycieli, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia we współpracy z rodzicami i trochę się jej obawiają. Może też być użyteczna dla tych pedagogów, którzy nie są zadowoleni ze swych dotychczasowych prób, zwłaszcza z rodzicami tzw. trudnych uczniów. Autorka przedstawia typowe problemy w relacjach między nauczycielami a rodzicami, wskazując ich przyczyny,...

Autorka przedstawia typowe problemy w relacjach między nauczycielami a rodzicami, wskazując ich przyczyny, mechanizmy utrwalania się oraz sposoby pokonywania barier. Sporo miejsca poświęca kwestii zapobiegania trudnościom przez formułowanie realistycznych oczekiwań wobec rodziców, jasne ich wyrażanie oraz doskonalenie nauczycielskich umiejętności sprawnego porozumiewania się i rozwiązywania konfliktów. Opisuje też kategorie rodziców dzieci "trudnych", z którymi szczególnie ciężko nawiązuje się efektywną i zadowalającą obie strony współpracę.

źródło opisu: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne ( WSiP ) 2002

źródło okładki: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne ( WSiP ) 2002

adorable | 2011-02-10

Bardzo ciekawa książka, która jest wspaniałym przewodnikiem dla ludzi, którzy są na samym początku kariery nauczyciela, wychowawcy, pedagoga. Ponadto, może zainteresować osoby z długim nauczycielskim stażem, które chciałyby dowiedzieć się czegoś nowego i skonfrontować własne doświadczenia z problemami innych ludzi.
Polecam ją nie tylko pedagogom, ale także rodzicom, bo może dzięki tej lekturze, spojrzą na siebie z innej perspektywy i pomoże im to lepiej działać.

książek: 1977
Katruszka | 2016-04-25