Giacomo C. -01- Maska w Ustach Mroku

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Giacomo C.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Komiks
Le masque dans la bouche d'ombre
komiksy

Mroczna Wenecja, wieczna Wenecja spływa krwią! W mrocznej uliczce zabito mężczyznę. W tej samej chwili pewna dziewczyna lekkich obyczajów została znaleziona martwa, straszliwie okaleczona. W samym sercu XVIII-wiecznej Wenecji, szlachcic Giacomo C, penetruje środowisko szpiegów, włóczęgów, szlachty i tajnej policji, ciągnąc korzyści ze wszystkich. Ten wielki libertyn przeszywa serca kobiet...

W samym sercu XVIII-wiecznej Wenecji, szlachcic Giacomo C, penetruje środowisko szpiegów, włóczęgów, szlachty i tajnej policji, ciągnąc korzyści ze wszystkich. Ten wielki libertyn przeszywa serca kobiet jednym spojrzeniem, tak jak w pojedynku jednym pchnięciem szpady serca mężczyzn. Mgła unosząca się o poranku nad miastem skrywa jednak jego prawdziwe oblicze. Dufaux i Griffo odsłaniają makiaweliczne spiski, rządzące magicznym miastem i wręcz ze złośliwością wnikają w wenecjański labirynt usłany maskami, damskimi koronkami i sztyletami. Opowiadają przygody bohatera władającego równie dobrze słowem jak i mieczem.

Uwiedzenie, tajemnica, miłość, podstępy: ojczyzna Casanovy i Vivaldiego staje się dekoracją makiawelicznej i zniewalającej intrygi. Griffo i Dufaux nasycili przygody Giacoma C., odsłaniając tajniki miasta Dożów.
Canaletto, Palladio, Goldoni i wielu innych kierowali krokami tego duetu przez labirynt weneckich kanałów. Tą nową serią Griffo i Dufaux dają przykład udanej i fascynującej współpracy...

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

źródło okładki: http://komiks.polter.pl