Żyć prawdą w miłości. Biblijne wprowadzenie do teologii moralnej.

Tłumaczenie: Małgorzata Wójcik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Alfa - Omega". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W drodze
Living the Truth in Love. A Biblical Introduction to Moral Theology.
978-83-7033-643-1
religia
emm

Nowa, świetna synteza teologii moralnej! Ashley podejmuje wielką rozmaitość współczesnych zagadnień, dając im biblijne i teologiczne zakorzenienie. Pisze nie tylko o znaczeniu uczynków, o sumieniu i prawach człowieka, ale także o moralności pracy, o karze śmierci i eutanazji, o seksie, duchowej walce, rozpaczy, prawach dziecka, a nawet o pożyczkach, gniewie, obżarstwie czy nudzie. Jest to...

Jest to doskonałe kompendium wiedzy moralnej, przydatne każdemu w ocenie i kształtowaniu swojej postawy. Książka ta może być szczególnie pomocna kaznodziejom.

Z całym przekonaniem zgadzam się, że potrzebna jest dokładna rewizja teologii moralnej – pisze Benedict Ashley. Teologia moralna winna jednak być prawdziwie teologią – zaznacza autor – nie zaś tylko filozofią, socjologią czy psychologią. Próbując zrozumieć i wprowadzać w życie to, co mówi do nas Bóg, musimy korzystać z danej nam przez Boga inteligencji, a wraz z nią ze wszystkich informacji i narzędzi naukowych, które dzięki niej stały się dziś dla nas dostępne, nie możemy jednak pozwolić, by ta ludzka mądrość zagłuszyła w nas głos Boga.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=674

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=674