Gallerie dell'Accademia. Wenecja

Seria: Wielkie Muzea
Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
Wenecja, sztuka, muzeum
sztuka
kamk

Historia Gallerie dell`Accadenmia jest ściśle związana z działalnością weneckiej Akademii Malarzy i Rzeźbiarzy, założonej przez Gian Battistę Piazzettę w 1750r. Powstała, by kształcić nowe pokolenia artystów i jako taka potrzebowała sal wystawienniczych, które, jak stanowi dekret z 1807 roku, „miały służyć tym, którzy uczą się malarstwa”. W 1797r. historyczne i polityczne wydarzenia, które miały miejsce po upadku wspaniałej Republiki Świętego Marka, umożliwiły zebranie niezwykłych, cieszących się sławą dzieł w jednym miejscu.

Ola | 2016-01-09
pierzyna | 2012-12-28