Organic Chemistry
chemia organiczna
alalusia

Tom 1 zawiera podstawowe wiadomości z chemii organicznej. Opisano tu proste związki organiczne, główne typy reakcji oraz ich mechanizmy, a także podstawy stereochemii i spektroskopii. Książka jest cenionym przez wykładowców i studentów podręcznikiem chemii organicznej. Olbrzymią swą popularność zawdzięcza prostemu i zrozumiałemu przedstawieniu trudnych zagadnień chemii organicznej, dobrej...

Książka jest cenionym przez wykładowców i studentów podręcznikiem chemii organicznej. Olbrzymią swą popularność zawdzięcza prostemu i zrozumiałemu przedstawieniu trudnych zagadnień chemii organicznej, dobrej ilustracji materiału rysunkami i wykresami, a także "ukryciu" jego dużej części w zadaniach i problemach.

W podręczniku omówiono związki organiczne, stosując tradycyjny ich podział na klasy w zależności od grup funkcyjnych. Jego oryginalność polega natomiast na selekcji materiału.

źródło opisu: http://komputeks.pl/product_info.php/products_id/895

źródło okładki: http://komputeks.pl/product_info.php/products_id/895

chemiczna_lodówka | 2011-01-30
Przeczytana: listopad 2010

Książka jest genialna, wszystko jest po kolei wyjaśnione, świetne przygotowanie do zajęć, a tym bardziej dla zainteresowanych chemią organiczną. Za każdym rzem gdy się do niej wraca znajduje się w niej coś nowego.

Rafał | 2011-03-30
Przeczytana: 02 lutego 2010

To jest tak - jakość książki opisuję na zasadzie autopsji. Przeczytałem najpierw książkę Johna McMurrego i dostałem ledwo trzy z ćwiczeń, a po przeczytaniu "Chemii organicznej" Roberta Neilsona Boyda dostałem z egzaminu cztery. Z czego to wynika? Pewnie po części z tego, że mogłem się bardziej przyłożyć, ale nie tylko.

Książka Boyda jest bardzo konkretna, pozbawiona ciekawych wstawek na rzecz klarownego i uporządkowanego zestawienia informacji z rozległej wiedzy, którą w większości przypadków trzeba zrozumieć na zasadzie skojarzeń, bo "wykucie" jest prawie niemożliwe.

Jeżeli zależy nam na czasie i konkretach, ta pozycja powinna zdecydowanie przypaść nam do gustu.

Irmidjusz | 2011-02-19

Moja ulubiona książka do chemii organicznej. Mnóstwo doskonale opisanego materiału, od zupełnych podstaw do całkiem trudnych zagadnień. Drugi tom też bardzo dobry, z bardziej zaawansowanymi tematami. Plus genialne zadania i ich rozwiązania w tomie trzecim. Przygotowywałem się z niej wiele lat temu do Olimpiady Chemicznej. Poleeeecaaaam! Książka jest po prostu świetna!

książek: 2045
Marek | 2015-03-12