100 parków narodowych świata: podróż przez sześć kontynentów

Tłumaczenie: Antoni Winiarski
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
978-83-7626-071-6
Parki Narodowe, przyroda, natura
karolinnka

Każdy krajobraz na Ziemi ma swoje indywidualne cechy, specyficzne właściwości geologiczne i klimatyczne, z którymi wiążą się określone zespoły flory i fauny. Krajobraz zmienia się zależnie od pór roku, a także w zależności od światła, w jakim go oglądamy. Na potrzeby tego albumu dokonaliśmy własnego, autorskiego wyboru miejsc wyjątkowych, które łączy status parku narodowego. Wiele z nich jest rezerwatem biosfery oraz (lub) obiektami wpisanymi na Listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Nie omawiamy wszystkich parków narodowych na świecie, nie wybieraliśmy największych ani najstarszych. Staraliśmy się przedstawić naszym zdaniem najpiękniejsze. Kierowaliśmy się również tym, aby prezentowały różne środowiska przyrodnicze różnych stref klimatycznych na sześciu kontynentach. Mamy nadzieję, że Czytelnicy zaakceptują dokonany przez nas wybór i podróż przez parki narodowe świata będzie dla nich prawdziwą przyjemnością.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com