Zagłada i powstanie

BîmÊ kilāyôn û-mered
83-05-13041-X
literatura faktu
Dorota_1988

Autorka należała do założycieli Żydowskiej Organizacji Bojowej i była członkiem sztabu w dniach powstania w getcie. Oprócz opisu konspiracji i walk w getcie oraz w powstaniu warszawskim, książka zawiera biogramy kilkudziesięciu konspiratorów, Żydów i Polaków, wspomnianych w tekście. Książka dzieli się na trzy odrębne części: (1) okres przed powstaniem w getcie, (2) walki z Niemcami i (3)...

Książka dzieli się na trzy odrębne części: (1) okres przed powstaniem w getcie, (2) walki z Niemcami i (3) popowstaniowe losy autorki.

Martens10 | 2016-09-14
Przeczytana: 06 kwietnia 2015