Podążaj za mną

Tłumaczenie: Iwona Puchalska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ty+Ja= Love". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Suivez moi
Alex, dla młodzieży, powieść
Chihiro

Alex i Ariel? Podobają się sobie, to pewne. Ale kiedy wreszcie decydują się ze sobą umówić, natychmiast powstaje rozdźwięk. Alex odkrywa, że mroczny Ariel jest w gruncie rzeczy straszliwym macho! Alex nie wie już, co ma o tym wszystkim sądzić, zagubiona pomiędzy swoimi przekonaniami i nadziejami.

źródło opisu: www.zielonasowa.pl

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

Shade | 2013-07-22
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Po przeczytaniu tej książki przypomniałam sobie dlaczego nigdy nie sięgam po literaturę oznaczoną terminem "romans".

Rodzice głównej bohaterki wyjeżdżają na urlop (o ile dobrze pamiętam). Zwykle urlop czy wakacje trwają dosyć krótko - przeciętnie dwa tygodnie, dlatego założę, że rodziców Alex właśnie tyle nie było.
W czasie tych dwóch tygodni dziewczyna zdążyła po spotykać się trochę z chłopakiem, którego prawie w ogóle nie znała, zdążyła z nim zerwać i CHYBA znowu się zejść (nie pamiętam dokładnie - ta książka zdecydowanie nie zapada w pamięć).
A, no i było tam parę wzmianek o jakiejś pani z dużym biustem, ale bez głowy. O co w tym chodziło? Że Alex, młoda nastolatka, jest feministką? Jaki to miało w ogóle związek z tym wszystkim?

Co prawda, gdy weszłam do biblioteki poprosiłam pana bibliotekarza by wypożyczył mi jakiś "durny romans na wakacje". Chciałam odpocząć trochę od "ciężkiej", wymagającej myślenia literatury. Ale nie sądziłam, że aż tak bardzo weźmie sobie moją prośbę...

Camillie | 2011-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 13 lutego 2011

Taka krótka historyjka do przeczytania ot tak sobie. Czytasz, odkładasz i... zapominasz. Nie wnosi nic ciekawego. Trudno ją opisać. Po prostu jest.

Kamaa | 2011-10-02

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bohaterka poznała chłopaka cztery miesiące tematu, zamieniła z nim kilka słów, a za chwilę już się całują i są parą. NUDA..
Bohaterkę prześladuje w myślach obraz kobiety reklamującej biustonosz, która nie pokazuje swojej twarzy. NUDA..
Wstępuje do klubu koleżanek jej siostry, który mówi "nie" wszelakim reklam, szczególnie tej z kobietą bez głowy. NUDA..
Tytuł nie jest w ogóle związany z treścią.

To jest druga książka z tej serii,która wywarła na mnie ogromne wrażenie.Myślałam że to kolejna ckliwa powieść o miłości.Bardzo się ciesze że jestem w błędzie.
Szybko i przyjemnie się ją czyta.Można się przy niej pośmiać.Jednak w nie których momentach miałam ochotę cisnąć ją o ścianę.Bardzo denerwował Ariel- chłopak głównej bohaterki.Sprawiał wrażenie macho i bezczelnego typka.Jego dziewczyna Alex zaczęła myśleć jak feministka i brała udział w akcji swojej znajomej przeciw reklamą,które ich zdaniem obrażały kobiety.

karolina13175 | 2011-07-18
Przeczytana: 2006 rok