Słonie na olejno

0-9681044-3-6
podróże, literatura faktu
literatura faktu
JotJotKa

Książka zatytułowana Słonie na olejno jest nie tylko zapisem wrażeń z podróży do Afryki i przybliżeniem historii i geografii krajów południowej części tego kontynentu. Jest to także historia czterech bohaterów wyprawy, Polaków mieszkających obecnie w Ameryce. Jerzy Adamuszek próbuje zanalizować ich i swoja sytuację na przestrzeni dwudziestu paru lat, czyli od momentu emigracji na zachód. Oprócz tego opisuje sytuację poloni postsolidarnościowej w Zimbabwe i RPA.
Książka ma także podtytuł - "Zmierzch białego boga", co mam sugerować powolny upadek białej cywilizacji w Afryce. Obecnie trwa masowa emigracja białych do Australii, Europy, Ameryki, głównie za sprawą niepewnych warunków ekonomicznych, jakie tam panują.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl