Star Wars: Rycerze Starej Republiki. Tom 4. Zaślepieni Nienawiścią. Rycerze Cierpienia

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Star Wars: Rycerze Starej Republiki (tom 4)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Star Wars: Knights of the Old Republic Volume 8: Daze of hate. Knights of suffering
komiksy
Norbert

Uciekający padawan Zayne Carrick - fałszywie oskarżony o zabójstwo innych uczniów Jedi - nigdy nie miał szczęścia. Bogaty przemysłowiec, chcący umocnić pozycję ojczystej planety, zleca skonstruowanie broni, która zagraża bezpieczeństwu całej Republiki... Kluczową rolę w projekcie odgrywa przyjaciel Zayne'a, szalony geniusz Camper! Gdy na Taris napadają wojowniczy Mandalorianie, Zayne wraca, by pomóc w obronie planety, lecz zostaje oskarżony o doprowadzenie do inwazji. Co gorsza, staje się sojusznikiem pewnej Jedi, której bardziej zależy na jego śmierci niż na ratowaniu planety. Na domiar złego jedyna dziewczyna, z którą Zayne'a kiedykolwiek coś łączyło, wierzy oficjalnej propagandzie i uważa go za mordercę. Chce go zabić, by pomścić śmierć swojego brata!

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/