Panzerkrieg. Zwycięstwa i klęski pancernych dywizji Hitlera

Wydawnictwo: Vesper
Panzerkrieg. The Rise and Fall of Hitler'sTank Divisions
978-83-61524-97-7
Artur

Głównie bojowe osiągnięcia wojsk pancernych w bitwach przyczyniły się do niemieckich zwycięstw odnoszonych w pierwszej połowie drugiej wojny światowej. Natomiast, gdy fortuna wojenna obróciła się przeciwko Rzeszy, siły pancerne stanowiły główny trzon obrony wojsk niemieckich. W tej wartko napisanej, obfitującej w wydarzenia dramatycznej monografii ukazano niemieckie dywizje pancerne na tle...

W tej wartko napisanej, obfitującej w wydarzenia dramatycznej monografii ukazano niemieckie dywizje pancerne na tle rozległych kulis teatru wojennego - ich ewolucję, dokonania oraz zniszczenie.

źródło opisu: Wydawnictwo Vesper, 2010

źródło okładki: http://vesper.pl

mitloff | 2013-06-16

Super książka, dotychczas najlepiej podana pozycja na temat dokonań wojsk pancernych III Rzeszy. Polecam!!!

adin | 2012-07-03
Przeczytana: 10 lipca 2012

Kawał solidnej lektury na temat Panzerwaffe, mamy to czego można oczekiwać od książki poświęconej tej tematyce.
Przyczepić się mogę do kiepskich map taktycznych, troszeczkę po macoszemu potraktowaniu aspektu technicznego niektórych, szczególnie mniej znanych "publicznie" czołgów oraz drobnych błędów (PzKpfw VIII, znany również jako Maus nie był nigdy użyty bojowo).

Polecam wszystkim zainteresowanym, nie zawiedziecie się.

Striełok66 | 2016-02-21
Panda-Oi-Oi-Oi | 2015-07-08