Przegląd Prawa i Administracji /Rozprawy z prawa handlowego tom lxiv

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
biznes, finanse

TREść Zamiast wstępu WISłAWA Boć, Wokół statusu notariusza . JóZEF FRĄCKOWIAK, Uprawnienia z rękojmi za wady fizyczne rzeczy sprzedanej ANDRZEJ JABłOńSKI, Prawo do dysponowania środkami zgromadzonymi w otwartym fun- duszu emerytalnym na wypadek śmierci . JERZY JACYSZYN, Nowe prawo upadłościowe i naprawcze (ogólna charakterystyka) PIOTR KASPRZYK, Roszczenia odszkodowawcze wobec podmiotu urządzającego grę losową MAREK LEśNIAK, Sposoby zaspokojenia zastawnika zastawu rejestrowego po ogłoszeniu upadłości zastawcy niebędącego dłużnikiem osobistym ADRIAN ORLIńSKI, Ograniczenia swobody w obieraniu firmy spółki kapitałowej wynikają- ce z regulacji określających treść wpisu do rejestru przedsiębiorców BARBARA PABIN, Elektroniczne oświadczenie woli zmiana, której nie ma . MARCIN PODLEś, Wątpliwości związane z występowaniem spółki cywilnej w obrocie go- spodarczym oraz zagadnienie jej charakteru prawnego na tle najnowszych zmian w prawodawstwie KRZYSZTOF RUDNICKI, Zastępowanie osoby prawnej, a w szczególności spółki kapitałowej, przez kuratora . MACIE] SKORY, Znaczenie kodeksowej definicji konsumenta dla wyodrębnienia tzw. obro- tu konsumenckiego . BOGUSłAW SOłTYS, Prawo do urządzeń przesyłowych przyłączonych do sieci przedsię- biorstwa . ROBERT STEFANICKI, Umowa dystrybucji wyłącznej w świetle ustawodawstwa polskiego... Okładka: miękka, Rok wydania: 2004,