Granice historyczności

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7388-083-6
filozofia i etyka
Raptozaur

Autorka zastanawia się, czym jest historia intelektualna, jaki jest jej sens i jak rozumieć granice historyczności człowieka.

Andrzej | 2014-03-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Filozofia
Przeczytana: 06 marca 2014

Pierwsza dama polskiej filozofii ciekawie mierzy się tu z problemem historyczności naszych pojęć, naszego języka, myśli, idei. O ile do obszernej wiedzy z zakresu historii filozofii byłem już u niej przyzwyczajony, o tyle niebagatelna dawka anegdot z historii dawnej nauki obrazujących dawne standardy racjonalności zrobiła na mnie wrażenie. Ponadto Skarga zajmuje tu wyraźne stanowisko w ramach filozofii języka, filozofii idei, wreszcie metafizyki historii. Książka pożyteczna przede wszystkim dla osób nieco bardziej zaawansowanych w arkanach filozofii.

Katarzyna | 2011-11-16
Na półkach: Przeczytane, Studia