Niemiecka broń pancerna 1939-1945

militaria, czołgi, historia
Artur

Koval | 2013-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2013

Spośród wszystkich nacji posiadających wojska pancerne podczas Drugiej Wojny, to niemieckie zawsze stanowiły najbardziej wdzięczny temat. Składało się na to wiele powodów, niektóre mniej inne bardziej merytoryczne, ale fakt faktem, że Hitler potrafił dbać o oprawę wizualną swoich armii. Jeżeli oprócz wizerunku czysto propagandowego weźmiemy pod uwagę szlak bojowy Wehrmachtu i Waffen SS, ich osiągnięcia militarne, sukcesy bojowe oraz – z czysto technicznego punktu widzenia – nowatorskie konstrukcje i zastosowania znanych do tej pory układów i modułów to otrzymamy kompletną całość. Trzeba przyznać, że zaraz obok rzymskich legionów tudzież Wielkiej Armii z czasów napoleońskich niemieckie oddziały pancerne stanowiły w swoim czasie doskonale zorganizowaną, wyszkoloną i skuteczną machinę wojenną jaką widział świat.

Temat został już ujęty w niezliczonych publikacjach i dlatego obecnie tak naprawdę wartościowe są te, które coś wnoszą do problematyki lub też przedstawiają znane fakty w...

pralislaw | 2014-07-07

Obowiązkowa lektura dla wszystkich interesujących się Panzerwaffe. Może nie do końca dokładna w szczegółach i opisująca wszystkie pojazdy ale naprawdę warta polecenia

e2tomw | 2016-10-07
praetoriis | 2016-09-27