Przypisy. Powołania. Bibliografia załącznikowa - Jak tworzyć i stosować. Podręcznik

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
978-83-61464-13-6
dzosefinn

Publikacja zawiera w jasny i przystępny sposób wyjaśnione zasady tworzenia przypisów, powołań i bibliografii załącznikowych różnych typów dokumentów, opracowane według najnowszych norm. Czytelnik odnajdzie w niej przedstawione krok po kroku kolejne etapy konstruowania opisów bibliograficznych wszystkich typów dokumentów wraz z podpowiedzią, które elementy w opisie są niezbędne, a które może pominąć. To pierwsza publikacja tego typu na rynku polskim. W sposób całościowy i niezwykle nowatorski pomaga w rozwiązywaniu problemów osób dążących do właściwego udokumentowania źródeł, z których korzystały przy pisaniu swoich tekstów.

dzosefinn | 2011-01-13
Przeczytana: styczeń 2011

Podręcznik pań dr Marioli Antczak i mgr Anny Nowackiej jest niezbędny do prawidłowego sporządzenia przypisów i bibliografii załącznikowej w pracy licencjackiej, magisterskiej, doktorskiej itp. Jasno i przejrzyście wytłumaczone zostały wszystkie metody nowej normy z 2002 r. W książce można znaleźć przykłady jak sporządza się bibliografię do źródła internetowego, artykułu z czasopisma itp.
Osobiście polecam!

Masza | 2012-10-17