Akredytywa dokumentowa i zabezpieczająca. zastosowanie oraz perspektywy rozwoju w kraju i za granicą

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Instytucja akredytywy, jako instrumentu ułatwiającego transakcje handlowe, jest znana od co najmniej kilkuset lat. Obecnie każdego roku otwierane są akredytywy o wartości liczonej w setkach miliardów dolarów, co powoduje, iż uważa się je za żywą krew międzynarodowego handlu . Jest to również instrument znajdujący coraz to nowe zastosowania, czego dowodem mogą być liczne odmiany podstawowej konstrukcji akredytywy dokumentowej. Celem niniejszej pracy jest wskazanie możliwości zastosowania tego instrumentu w szeroko pojętym obrocie handlowym, jak również rozpatrzenie perspektyw jego rozwoju w Polsce i na świecie.