Zarządzanie projektami z wykorzystaniem darmowego oprogramowania

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-2149-1
Paweł

- Jak rozpocząć projekt? - Jak skutecznie doprowadzić go do końca? - Jakie narzędzia warto wykorzystać? Zarządzanie projektami jest bardzo rozległą i skomplikowaną dziedziną. Wymaga ogromnej wiedzy, a nierzadko także wsparcia specjalistycznych narzędzi. Na rynku jest ich wiele. Wspierają wszelkie czynności związane z planowaniem, monitorowaniem oraz zarządzaniem projektem. Niestety, zazwyczaj...

- Jak rozpocząć projekt?
- Jak skutecznie doprowadzić go do końca?
- Jakie narzędzia warto wykorzystać?

Zarządzanie projektami jest bardzo rozległą i skomplikowaną dziedziną. Wymaga ogromnej wiedzy, a nierzadko także wsparcia specjalistycznych narzędzi. Na rynku jest ich wiele. Wspierają wszelkie czynności związane z planowaniem, monitorowaniem oraz zarządzaniem projektem. Niestety, zazwyczaj ich cechą wspólną jest wysoka cena. Czy masz w swoim budżecie środki na tego typu rozwiązania?

Od dziś nie musisz już się tym martwić! Dzięki tej unikalnej książce dowiesz się, jak zapanować nad projektem, wykorzystując tylko i wyłącznie sprawdzone darmowe narzędzia. Ponadto zdobędziesz ogólną wiedzę na temat samego zarządzania projektami, przekazaną przez doświadczonego kierownika projektów i zaserwowaną w przejrzysty oraz przyjazny sposób. Po przeczytaniu tej książki zagadnienia związane z zarządzaniem ryzykiem, zarządzaniem zmianami czy też budową harmonogramu przestaną być Ci obce. Dodatkowo dowiesz się, jak wygląda proces certyfikacji PMP i Prince2. Jeżeli na co dzień prowadzisz projekty -- ta książka Ci w tym pomoże!

- Uruchamianie projektu
- Dobór zespołu i komunikacja między jego członkami
- Proces zarządzania zmianami
- Ewidencja wymagań użytkownika
- Zarządzanie ryzykiem
- Sposoby budowy harmonogramu
- Zarządzanie budżetem
- Dokumentowanie w fazie wytwórczej
- Gwarantowanie jakości (normy ISO)
- Zakończenie projektu
- Dostawa gotowego rozwiązania
- Certyfikacja w dziedzinie project management
- Przegląd darmowego oprogramowania, wspierającego zarządzanie projektami
- Joint Application Design
- Programowanie ekstremalne