83-231-1655-5
poezja współczesna
poezja

Autorka została obdarzona niezwykle bogatą wyobraźnią i dużą wrażliwością. Posiada dar poetyckiej drapieżności, która zawarta w utworach podnosi ich wartość i skłania czytelnika do refleksji. Każdy wiersz tworzy zamkniętą całość skupioną wokół określonego tematu. Patrząc na tomik utworów z szerszej perspektywy można doszukać się opowieści o całej gamie ludzkich uczuć, od zauroczenia, zakochania, nadziei, poprzez gniew, smutek, samotność, do ukazania uroków dojrzałej miłości, przedstawionych na tle cyklu świata przyrody, zmieniających się pór roku. Wnikliwy czytelnik z pewnością zauważy, że nie wszystkie pory uczuć pokrywają się w pełni z porami roku. Zarówno zima jak i wiosna w sercu może pojawić latem, a miłość w najzimniejszych dniach roku. Niektóre utwory zaskakują puentą, sprawiają wrażenie rzuconego wyzwania. Czy czytelnik je podejmie zależy od jego wrażliwości i zdolności do głębokich przeżyć.

| 2010-10-31
Przeczytana: 31 października 2010