Cierniem

10 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Cierniem
poezja
batszeba

brudne ręce wzniesione w szeregu czytają nekrolog ostatniej pani śniegu *** Kornel Strzyżyński urodził się w 1974 roku w Toruniu. Od 2005 roku na emigracji pracuje jako listonosz na pół etatu. *** Poezja Kornela to: - jego wewnętrzny imperatyw odnalezienia ładu w chaosie egzystencji człowieczej, upadku duchowym i ciągłych prób podnoszenia się z niego; - nieustanne borykanie się ze słabościami i równie nieustający zachwyt nad olśniewającym pięknem i siłą wiary; - w końcu szukanie człowieczeństwa w najczarniejszych otchłaniach duszy i szacunku dla jego potęgi. Reasumując. Wiersze Kornela polecam ludziom mającym odwagę otworzyć się na prawdę o nas samych widzianą oczyma duszy wrażliwej na miłość, czułej na ból, oburzonej na obłudę, kłamstwo i wszelkie inne plugastwo. MATKA

źródło opisu: http://www.wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=596

źródło okładki: http://www.wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=596

Barbara | 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

Świetna,ciekawa i mocna poezja. Serdecznie polecam bo warto się w nią zagłębić

batszeba | 2015-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Czytałam, czytam i chcę wiecej.....

Te wiersze,krótki formy literackie ,słowa wyrazy,które po przeczytaniu długo wracają jak bumerang,zaskakując prostotą i konstrukcją.Tematyka dotyczy człowieka,przetrwania kolejnego dnia,tych mysli ,które nas dopadają od razu po przebudzeniu,drążą nasze sumienia,zmuszają ciało do wysiłku.Dotykają Boga,historii,milosci:
"jutro dostaniesz
buty nowe