Oceansoul

Książka zawiera tzw. hasła problemowe Wielkiego słownika poprawnej polszczyzny PWN, które na wielu kierunkach studiów są podstawową lekturą w zakresie kultury języka. Jest ich ponad 120, m.in. akcent, anglicyzmy, błąd językowy, formy grzecznościowe, kryteria poprawności językowej, moda w języku, nazwiska, odmiana nazw miejscowych, postawy wobec języka. Czytelnik znajdzie tu zarówno odpowiedzi na konkretne pytania (np. jak odmieniać nazwiska określonego typu), jak i ogólne informacje o tendencjach rozwojowych współczesnej polszczyzny i kryteriach oceny innowacji językowych.

Lizawieta | 2017-01-28
Zet | 2014-01-27