Wychowanie zdrowotne w edukacji matematycznej dla klas 1-3 szkoły podstawowej

Wydawnictwo: Impuls
83-7308-185-2

Książka jest adresowana do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz ich nauczycieli. Zawiera zbiór matematycznych zadań tekstowych, skupionych wokół następujących zagadnień promujących zdrowie: ruch to zdrowie, zdrowy styl odżywiania, zdrowy styl życia i zdrowe otoczenie. Zadania tekstowe w każdym dziale podzielone są zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Wraz ze wzrostem stopnia trudności zadań tekstowych zwiększa się zakres obliczeniowy - od 0 do 20, potem do 100, 1000 i dalej. Książka zachęca do stosowania różnorodnych form aktywności uczniów, mających na celu kształtowanie postawy badawczej dzieci w rozwiązywaniu problemów.

myszkulka | 2011-07-24