Wychowanie zdrowotne w edukacji matematycznej dla klas 4-6 szkoły podstawowej

Wydawnictwo: Impuls
83-7308-184-4
wychowanie, edukacja, pedagogika

Książka przeznaczona jest dla nauczycieli matematyki klas 4-6 szkoły podstawowej, zainteresowanych realizacją ścieżki prozdrowotnej i elementów edukacji zdrowotnej. Jest to zbiór zadań, głównie tekstowych, których treści są bezpośrednio lub pośrednio związane ze zdrowiem i higieną człowieka. Dodatkowo w książce są umieszczone zadania związane z ekologią i ochroną środowiska. Aby ułatwić korzystanie ze zbioru, oprócz oznaczeń poziomów trudności, Autorzy wprowadzili symbole związane z treściami matematycznymi, które można realizować na podstawie danego zadania. Prezentowany zbiór ma pomóc w realizacji ścieżki prozdrowotnej na lekcjach matematyki. Każdy nauczyciel matematyki klas IV-VI szkoły podstawowej znajdzie w nim ciekawe zadania, które wzbogacą jego zajęcia, a uczniom uatrakcyjnią lekcje matematyki.

Na półkach