Infant

Tłumaczenie: Helena Czajka
Wydawnictwo: Czytelnik
O Delfim

José Cardoso Pires, ur. w r. 1925, postępowy pisarz portugalski, debiutował tomem opowiadań w r. 1946. Jego twórczość jest również dobrze znana w Brazylii, a powieści tłumaczone na różne języki europejskie zdobyły międzynarodowy rozgłos. W powieści "Infant" - wydanej w latach dyktatury Salazarowskiej - posługuje się Pires metaforą i podtekstem, aby ukazać realny obraz stosunków panujących na...

W powieści "Infant" - wydanej w latach dyktatury Salazarowskiej - posługuje się Pires metaforą i podtekstem, aby ukazać realny obraz stosunków panujących na prowincji i dzieje upadku wielkich portugalskich rodów ziemiańskich. Fabuła "Infanta" osnuta jest na tle sensacyjnych wydarzeń, które relacjonuje narrator, przybysz z Lizbony, starający się dociec przyczyn zagadkowej śmierci dwojga protagonistów dramatu.

"Infant" był czterokrotnie wydawany w Portugalii i tłumaczony na francuski, hiszpański i niemiecki.

źródło opisu: okładka

Katarzyna Wieland | 2015-08-20