Okładka książki Ptaki w twoim ogrodzie : przegląd gatunków, dobór roślin, karmniki, pojniki, skrzynki lęgowe, kąpieliska : praktyczny przewodnik

Autor:
papier
Artur
8 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

W książce przedstawiono kilkadziesiąt gatunków ptaków częściej lub rzadziej pojawiających się na miejskich i podmiejskich terenach. Opisano ich wygląd, zachowanie, charakterystyczne cechy i wydawane przez nie odgłosy. Autor wyjaśnia, dlaczego w niektórych ogrodach aż się roi od ptaków, a w innych słychać tylko ćwierkanie samotnego wróbla. Podpowiada, jak zadbać o teren wokół domu, aby stworzyć ptakom odpowiednie warunki do życia: jakie rośliny posadzić, który karmnik i pojnik będą najlepsze, czym dokarmiać zwierzęta. W książce zamieszczono także niezbędnik każdego ornitologa: wskazówki, jak odróżnić fałszywy alarm (mit pisklęcia, które wypadło z gniazda) od sytuacji, która wymaga interwencji człowieka. Podano informacje, jak postępować z chorymi i rannymi ptakami oraz zamieszczono adresy ptasich azylów. Portrety ptaków, Rośliny zielne, pnącza, krzewy i drzewa, które przyciągają ptaki do ogrodu, Czym, jak i kiedy dokarmiać ptaki, Rodzaje karmników, pojników i kąpielisk, Projekty skrzynek lęgowych, Rozpoznawanie ptasich gniazd i jaj, Kilkaset pięknych kolorowych ilustracji

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
irisa | 2012-03-04

Książka bardzo pomocna dla początkujących miłośników ptaków. Można w niej znaleźć praktyczne porady jak urządzić swój ogród aby zachęcić do przebywania w nim różne gatunki ptaków, jakie rośliny posadzić aby ptaki chętnie się stołowały i gniazdowały w naszym ogrodzie.Autor daje także wskazówki dotyczące dokarmiania ptaków w zimie.Bardzo pomocne okazują się też informacje na temat konstrukcji budek lęgowych, zasad ich wieszania i oczyszczania. Książka jest naprawdę niezastąpiona dla początkujących ornitologów i warto mieć ją na stałe w swojej biblioteczce. Gorąco polecam!

anula3838 | 2014-07-27

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku