Okładka książki Ptaki w twoim ogrodzie : przegląd gatunków, dobór roślin, karmniki, pojniki, skrzynki lęgowe, kąpieliska : praktyczny przewodnik

Autor:
papier
Artur
8 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

W książce przedstawiono kilkadziesiąt gatunków ptaków częściej lub rzadziej pojawiających się na miejskich i podmiejskich terenach. Opisano ich wygląd, zachowanie, charakterystyczne cechy i wydawane przez nie odgłosy. Autor wyjaśnia, dlaczego w niektórych ogrodach aż się roi od ptaków, a w innych słychać tylko ćwierkanie samotnego wróbla. Podpowiada, jak zadbać o teren wokół domu, aby stworzyć ptakom odpowiednie warunki do życia: jakie rośliny posadzić, który karmnik i pojnik będą najlepsze, czym dokarmiać zwierzęta. W książce zamieszczono także niezbędnik każdego ornitologa: wskazówki, jak odróżnić fałszywy alarm (mit pisklęcia, które wypadło z gniazda) od sytuacji, która wymaga interwencji człowieka. Podano informacje, jak postępować z chorymi i rannymi ptakami oraz zamieszczono adresy ptasich azylów. Portrety ptaków, Rośliny zielne, pnącza, krzewy i drzewa, które przyciągają ptaki do ogrodu, Czym, jak i kiedy dokarmiać ptaki, Rodzaje karmników, pojników i kąpielisk, Projekty skrzynek lęgowych, Rozpoznawanie ptasich gniazd i jaj, Kilkaset pięknych kolorowych ilustracji

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
irisa | 2012-03-04

Książka bardzo pomocna dla początkujących miłośników ptaków. Można w niej znaleźć praktyczne porady jak urządzić swój ogród aby zachęcić do przebywania w nim różne gatunki ptaków, jakie rośliny posadzić aby ptaki chętnie się stołowały i gniazdowały w naszym ogrodzie.Autor daje także wskazówki dotyczące dokarmiania ptaków w zimie.Bardzo pomocne okazują się też informacje na temat konstrukcji budek lęgowych, zasad ich wieszania i oczyszczania. Książka jest naprawdę niezastąpiona dla początkujących ornitologów i warto mieć ją na stałe w swojej biblioteczce. Gorąco polecam!

anula3838 | 2014-07-27

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku