Okładka książki Ptaki w twoim ogrodzie : przegląd gatunków, dobór roślin, karmniki, pojniki, skrzynki lęgowe, kąpieliska : praktyczny przewodnik

Autor:
papier
Artur
8 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

W książce przedstawiono kilkadziesiąt gatunków ptaków częściej lub rzadziej pojawiających się na miejskich i podmiejskich terenach. Opisano ich wygląd, zachowanie, charakterystyczne cechy i wydawane przez nie odgłosy. Autor wyjaśnia, dlaczego w niektórych ogrodach aż się roi od ptaków, a w innych słychać tylko ćwierkanie samotnego wróbla. Podpowiada, jak zadbać o teren wokół domu, aby stworzyć ptakom odpowiednie warunki do życia: jakie rośliny posadzić, który karmnik i pojnik będą najlepsze, czym dokarmiać zwierzęta. W książce zamieszczono także niezbędnik każdego ornitologa: wskazówki, jak odróżnić fałszywy alarm (mit pisklęcia, które wypadło z gniazda) od sytuacji, która wymaga interwencji człowieka. Podano informacje, jak postępować z chorymi i rannymi ptakami oraz zamieszczono adresy ptasich azylów. Portrety ptaków, Rośliny zielne, pnącza, krzewy i drzewa, które przyciągają ptaki do ogrodu, Czym, jak i kiedy dokarmiać ptaki, Rodzaje karmników, pojników i kąpielisk, Projekty skrzynek lęgowych, Rozpoznawanie ptasich gniazd i jaj, Kilkaset pięknych kolorowych ilustracji

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
irisa | 2012-03-04

Książka bardzo pomocna dla początkujących miłośników ptaków. Można w niej znaleźć praktyczne porady jak urządzić swój ogród aby zachęcić do przebywania w nim różne gatunki ptaków, jakie rośliny posadzić aby ptaki chętnie się stołowały i gniazdowały w naszym ogrodzie.Autor daje także wskazówki dotyczące dokarmiania ptaków w zimie.Bardzo pomocne okazują się też informacje na temat konstrukcji budek lęgowych, zasad ich wieszania i oczyszczania. Książka jest naprawdę niezastąpiona dla początkujących ornitologów i warto mieć ją na stałe w swojej biblioteczce. Gorąco polecam!

anula3838 | 2014-07-27

Kalendarium literackie
  • Aleksander Kamiński
    112. rocznica
    urodzin
    A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei. Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.
  • Anna Onichimowska
    63. rocznica
    urodzin
    Boli mnie głowa, ręce i nogi. Mięśnie, kości, paznokcie, włosy, zęby i serce. A najbardziej dusza.
  • Andriej Diakow
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli coś postanowiłeś, zrób pierwszy krok. I nie bój się zrobić następnego. Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę.
  • Sidonie-Gabrielle Colette
    142. rocznica
    urodzin
    Trudno zadowolić jednocześnie wszystkich i samą siebie. Wolę zacząć od siebie...
  • Arnaldur Indriðason
    54. rocznica
    urodzin
    Znam to uczucie. Znudzenie samym sobą. Tym potworem, jakim się jest i którego człowiek nie jest w stanie się pozbyć. Na jakiś czas to się udaje, ale ten potwór zawsze wraca i zaczyna się ta sama stara pieśń.
  • David Lodge
    80. rocznica
    urodzin
    Wystarczy, żebyś wyznaczył sobie granicę wytrzymałości, a już po tobie.
  • Peter Pezzelli
    56. rocznica
    urodzin
    Dzięki uczeniu się nowych rzeczy człowiek ma ochotę wstać rano z łóżka.
  • Ismail Kadare
    79. rocznica
    urodzin
    Bóg nie daje całego szczęścia naraz.
  • Sakyō Komatsu
    84. rocznica
  • Grzegorz W. Kołodko
    66. rocznica
    urodzin
    Oczywiste jest, że najlepszym antidotum na głupotę i arogancję jest mądrość i wiedza. Dlatego też wypada walczyć. Słowem. Czyli bardzo dużo czytać i słuchać innych, trochę pisać i mówić do tych, którzy chcą słuchać. Trzeba rozmawiać. Najwięcej zaś- myśleć.
  • Fiodor Dostojewski
    134. rocznica
    śmierci
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Astrid Lindgren
    13. rocznica
    śmierci
    ... nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść.
  • Josif Brodski
    19. rocznica
    śmierci
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Dino Buzzati
    43. rocznica
    śmierci
    Marnotrawić noce, nie kładąc się spać, nie bać się, że za późno, czekać na wschód słońca, smakować nieskończoność czasu, jaki się ma przed sobą, i nie martwić się

Znajdź nas na Facebooku