Ptaki w twoim ogrodzie : przegląd gatunków, dobór roślin, karmniki, pojniki, skrzynki lęgowe, kąpieliska : praktyczny przewodnik

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
8 (4 ocen i 1 opinia)
978-83-7404-813-2
Artur

W książce przedstawiono kilkadziesiąt gatunków ptaków częściej lub rzadziej pojawiających się na miejskich i podmiejskich terenach. Opisano ich wygląd, zachowanie, charakterystyczne cechy i wydawane przez nie odgłosy. Autor wyjaśnia, dlaczego w niektórych ogrodach aż się roi od ptaków, a w innych słychać tylko ćwierkanie samotnego wróbla. Podpowiada, jak zadbać o teren wokół domu, aby stworzyć ptakom odpowiednie warunki do życia: jakie rośliny posadzić, który karmnik i pojnik będą najlepsze, czym dokarmiać zwierzęta. W książce zamieszczono także niezbędnik każdego ornitologa: wskazówki, jak odróżnić fałszywy alarm (mit pisklęcia, które wypadło z gniazda) od sytuacji, która wymaga interwencji człowieka. Podano informacje, jak postępować z chorymi i rannymi ptakami oraz zamieszczono adresy ptasich azylów. Portrety ptaków, Rośliny zielne, pnącza, krzewy i drzewa, które przyciągają ptaki do ogrodu, Czym, jak i kiedy dokarmiać ptaki, Rodzaje karmników, pojników i kąpielisk, Projekty skrzynek lęgowych, Rozpoznawanie ptasich gniazd i jaj, Kilkaset pięknych kolorowych ilustracji

Sklep

• Tajemnica domu Helclów
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Noc nad Samborzewem
  • Pogromca lwów
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Sekret Sonji

7,58 (48 ocen i opinii)
Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,71 (34 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Noc nad Samborzewem
Wiesława Bancarzewska

8,64 (14 ocen i opinii)
Pogromca lwów
Camilla Läckberg

7,6 (897 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8,5 (2 ocen i opinii)
Sekret Sonji
Åsa Hellberg

9 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
irisa | 2012-03-04

Książka bardzo pomocna dla początkujących miłośników ptaków. Można w niej znaleźć praktyczne porady jak urządzić swój ogród aby zachęcić do przebywania w nim różne gatunki ptaków, jakie rośliny posadzić aby ptaki chętnie się stołowały i gniazdowały w naszym ogrodzie.Autor daje także wskazówki dotyczące dokarmiania ptaków w zimie.Bardzo pomocne okazują się też informacje na temat konstrukcji budek lęgowych, zasad ich wieszania i oczyszczania. Książka jest naprawdę niezastąpiona dla początkujących ornitologów i warto mieć ją na stałe w swojej biblioteczce. Gorąco polecam!

anula3838 | 2014-07-27
stoplamek | 2014-07-17