Psychescapes. Tożsamość naszych czasów

Wydawnictwo: Poznańskie Wydawnictwo Psycho-Kulturowe
978-83-85713-91-3
mity, psychologia kulturowa
Róża_Bzowa

Odkryjmy mity, którymi obecnie żyjemy! Będziemy pisać o cichych, `intymnych odkryciach`. Bardzo często ich nie dostrzegamy, ponieważ tak naprawdę największe z nich dotyczą metod na jedną chwilę. Interesujące są często konieczne sposoby poruszania się wśród wielokrotnie złożonych narracji, mediowania `wpomiędzy` różnorodnymi racjonalnościami. Psycho-kulturowość doświadczenia granicznego...

Psycho-kulturowość doświadczenia granicznego pokazujemy przede wszystkim poprzez zbliżanie się ku jednostkowym światom oraz ujmowanie ich w relacji do współczesnych projektów kulturowych akcentujących pojęcie akcydentalności, przejściowości, multilogiczności czy transkulturowości.
Celowo nie definiujemy za Ciebie Czytelniku tytułowego pojęcia psychescapes, zostawiając właśnie Tobie wolną przestrzeń do interpretacji. Co najwyżej, poprzez dobór przykładów współczesnych zjawisk czy podzielenie własnymi doświadczeniami, staramy się wyzwolić w Tobie własne skojarzenia z tym, naszym zdaniem nowym, typem tożsamości.

Samuel | 2012-01-15
joan-na | 2012-12-20