Telepraca. Strategie kierowania wirtualną załogą

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8320427819
biznes, finanse

Telepraca sprawdziła się na całym świecie. Po raz pierwszy wprowadzono ją w latach sześćdziesiątych w Wielkiej Brytanii, w firmir programistycznej F International. Dziś w Stanach Zjednoczonych pracuje w tym systemie około 13 mln ludzi, a w Europie około 4 mln. Autor opisuje jak wybrać w firmie najlepszą technikę pracy, jak ustalać reguły formalne i reguły porozumiewania się, jak oceniać wyniki pracy i jak organizować warsztat pracy. Porusza problemy związane z doborem odpowiednich pracowników, a także z kontrolą ich pracy. Udowadnia, że w takim systemie pracy nie da się osiągnąć bez wzajemnego zaufania i bez otwartej komunikacji.

Sławomir Borowy | 2013-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Książka ma dwie poważne wady:
- jest w znacznej części zdezaktualizowana,
- jest mocno zorientowana na rynek pracy w USA.

Idee i propozycje w części można zaadoptować, ale na dziś poza inspiracją, pozycja nie prezentuje zbyt dużej wartości praktycznej.

Krzysztof | 2013-01-17
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam