Prowadzenie wywiadów

Tłumaczenie: Agata Dziuban
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niezbędnik badacza; Metodologia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Doing Interviews
978-83-01-16293-1
emm

Poręczny przewodnik zarówno po teoretycznych, jak i praktycznych aspektach wywiadów, czyli jednej z najważniejszych metod badawczych w naukach społecznych. Autor - na podstawie wieloletniej praktyki - pokazuje, jak zaplanować wywiad, przeprowadzić go, a następnie dokonać transkrypcji i właściwej analizy. Podejmuje również kwestie trafności oraz możliwości uogólniania danych pochodzących z wywiadów, wskazując na podstawowe znaczenie jakości zebranego materiału.

Ania | 2014-12-02

jest to książka bardzo ciekawie napisana choć opisująca tematykę zdecydowanie nie w moim stylu. Lecz z racji czekających mnie niedługo zajęć z metod badawczych musiałam się z jej większą częścią zapoznać. Mam nadzieję ,że zrobiłam to w miarę dokładnie. Jeśli zaś nie zwracać uwagi na tematykę to jej język jest w miarę przystępny co jest jej niewątpliwym atutem. Choć zdarzają się odchylenia od tej reguły - no ale czego się spodziewać napisał ją przecież specjalista dla przyszłych specjalistów w tej dziedzinie oraz dla ludzi nią zainteresowanych.

justyna1502 | 2013-01-29

Bardzo pilnie jest mi potrzebna ta książka ! A nie mogę nigdzie jej dostać :(