The Photography Book

0-7148-3937-X
albumy
angielski
Alicja

500 doskonałych fotografii przedstawia najlepszych na świecie fotografów i obejmuje każdy rodzaj fotografii w tej przykuwającej i budzącej pożądanie książce. Mamy więc obok siebie sławne fotografie jak lądowanie na księżycu i kameralne spod obiektywu takich mistrzów jak: Bill Brandt, Henri Cartier-Bresson, Cecil Beaton i Robert Doisneau. Mamy modę, sport, historię naturalną i portrety społeczne obok fotografii tzw. artystycznej. 500 fotografów prezentowanych w tej niesamowitej pozycji zawiera się w szerokim spektrum między takimi nazwiskami jak: William Henry, Fox Talbot, Julia Margaret Cameron i Larry Clarke, Herb Rittz, Robert Capa, Josef Kondelka, Nan Goldin, Pierre et Gilles. Przegląd zaaranżowany alfabetycznie zawiera każdą fotografię w pełnym wymiarze strony z towarzyszącym jej komenatrzem dającym pomocny i ciekawy wgląd w istotę pracy prezentowanego fotografa oraz odnośniki do innych prac w obrębie tego samego pola lub stylu.

Alicja | 2010-10-06
onazla | 2013-05-22