Stara - Nowa Europa czyli Unia Europejska, jej instytucje, prawo i problemy w krótkiem rozmowie z Czytelnikiem

Wydawnictwo: Green Gallery
83-922384-7-8
biznes, finanse
colezanka

Czytelnik pragnący poznać funkcjonowanie Unii Europejskiej stoi z reguły przed wyzwaniem wynikającym z rozległości i różnorodności tematyki, musi także liczyć się z potrzebą rozumienia skomplikowanego języka specjalistycznych terminów i sformułowań. Problemy te nie pojawiają się, gdy Czytelnik sięgnie po kompleksową, ale nie przeładowaną, kompetentną, ale nie trudną publikację dr. Jerzego Andrzeja Wojciechowskiego. Autor wie, jak oprowadzić po instytucjach wspólnotowych, wytłumaczyć ich kompetencje, pokazać znaczenie prawa. Przypomina wspólne dla europejskich narodów korzenie cywilizacyjne, będące źródłem myśli o prawdziwej jedności naszego kontynentu. Posługując się historycznym tłem, zawierającym liczne przestrogi dla dzisiejszych Europejczyków, autor pomaga zrozumieć mechanizmy władzy, która po raz pierwszy w dziejach Europy nie opiera się na przemocy, lecz na wzajemnym dzieleniu się suwerennością, na współdecydowaniu o przyszłości kraju własnego i krajów sąsiednich.

colezanka | 2010-10-04
Na półkach