Autoagresja

Wydawnictwo: W.A.B.
Im Krieg mit dem Körper
83-87021-36-9
Róża_Bzowa

Jakie są przyczyny autoagresywnych zachowań? Jaką rolę odgrywają w kulturze uszkodzenia i samookaleczenia ciała, gdy przyjmują formę rytuału? Dr Eckhard, psychiatra i psychoterapeutka, odpowiada na te pytania. Stwierdza, że akty autoagresji wobec ciała są obroną przed śmiercią psychiczną. Autodestrukcja służy uwolnieniu od poczucia winy. Często wyzwala uczucie euforii, odprężenia i wreszcie- nowej siły. Omawiając metody terapii tego zaburzenia, autorka zauważa, że między agresją zakotwiczoną w naszej kulturze a tą o podłożu chorobowym granice są płynne.

Mary | 2014-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Zaciekawiła mnie ta książka, nie opiera się jedynie na teorii, jest podanych dużo przykładów z życia i studium przypadku

Karina | 2013-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Za dużo psychoanalizy - zdecydowanie nie moja bajka. Autorka bardziej skupiła się na autoagresji ukrytej niż jawnej.

Lalaith | 2015-12-03
Asia | 2015-09-16