Drzewa liściaste

8372000646
Drzewa
flora i fauna
Adam

Drzewa liściaste stanowią istotną część naszego środowiska. Tworzą duże obszary krajobrazowe i są ważnym elementem w parkach i ogrodach. Mimo to niewiele wiemy o ich życiu, znaczna część jest przed nami ukryta. Postaramy się więc im dokładnie i cierpliwie przyjrzeć. Niniejszy przewodnik "wiedzy o drzewach" jest wprowadzeniem do biologii naszych drzew liściastych. Pokazuje, jak są zbudowane, jak rosną i rozgałęziają się, kwitną i owocują i jak z nasion powstaje nowe drzewo. Dalsze partie tekstu mają służyć nie tylko przekazaniu wiedzy, ale mają na celu zachęcić Czytelnika do obserwacji cudownego świata drzew liściastych.

źródło opisu: Muza, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie