zarządzanie karierą

Wydawnictwo: StudioEMKA
838893192X
biznes, finanse

Świat biznesu ulega zmianom, a stare definicje kariery ustąpiły nowym. W poprzednich pokoleniach zadaniem menedżera było ‘‘wspinać się po szczeblach drabiny korporacyjnej’‘, podążając wyznaczoną ścieżką kariery w jednej firmie na przestrzeni wielu lat. W dzisiejszych czasach większość profesjonalistów zmienia swoich pracodawców a nawet ścieżki zawodowe przynajmniej kilka razy w ciągu życia. Ludzie modyfikują swoje obecne zajęcia lub zmieniają zawód z wielu powodów. Bez względu na to, co jest przyczyną impulsu do zmiany zawodu i czy modyfikujemy naszą obecną rolę, czy szukamy zupełnie innej każdy z nas musi postrzegać siebie jako ‘‘tego, kto decyduje o swoim losie’‘. Nie możemy spodziewać się, że nasi pracodawcy zapewniają nam dożywotnie zatrudnienie w zawodzie naszych marzeń. Mając na uwadze te realia, postaw sobie pytanie: w jaki sposób ty, jako menedżer możesz ocenić swoją karierę i dokonać wszelkich potrzebnych zmian?

Duncan | 2013-10-23

Książka osadzona w realiach USA, bardzo mało przydatnych wskazówek, lepiej po prostu przejrzeć w księgarni i przeczytać co nas interesuje bo jako całość wypada słabiutko.

qswyt | 2015-12-28
książek: 2045