Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych

Wydawnictwo: Helion
5 (10 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Search Engine Visibility
k3n4j

Stworzenie doskonałego serwisu WWW to dopiero początek drogi. Jej następnym etapem jest sprawienie, aby witryna była często odwiedzana. Nawet najbardziej efektowna i profesjonalnie przygotowana witryna WWW jest bezużyteczna, jeśli użytkownicy internetu nie wiedzą o jej istnieniu. Na popularność witryny mają wpływ różne czynniki -- szata graficzna, treść, łatwość nawigacji i odpowiednie przygotowanie jej struktury tak, aby wyszukiwarki internetowe i użytkownicy mogli odnaleźć ją w gąszczu setek tysięcy innych witryn.

Książka "Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych" zawiera informacje przydatne każdemu, kto chce spopularyzować swoją witrynę WWW. Autorka książki, doświadczona projektantka witryn internetowych, przedstawia w niej nie tylko zasady tworzenia stron wyłącznie pod kątem przeszukujących je mechanizmów, ale również pokazuje, co można zrobić, aby osoby, które odwiedziły witrynę, wracały do niej.

Zasady projektowania witryn WWW
Odpowiednie wykorzystanie słów kluczowych i schematów nawigacyjnych
Dobór odpowiedniego przekazu marketingowego dla witryny
Właściwe stosowanie JavaScript, Flasha i stylów CSS
Sposoby pozycjonowania dynamicznych witryn WWW
Zgłaszanie witryn do katalogów i wyszukiwarek
Używanie statystyk do oceny popularności witryny
Promowanie witryny bez spamowania
Jeśli projektujesz witryny internetowe lub zajmujesz się marketingiem, musisz przeczytać tę książkę. Przekonasz się, jak wiele możesz zyskać, odpowiednio wykorzystując zawartą w niej wiedzę.

| 2011-10-06
Przeczytana: kwiecień 2010

Książkę przeczytałem częściowo. Niestety na przykładzie tej pozycji widać jak szybko dezaktualizują się książki o pozycjonowaniu.

Krzysztof Młodawski | 2015-01-18
swiety33 | 2014-07-25