NLP i związki : proste strategie poprawiające funkcjonowanie związku

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
NLP and relationships
83-7298-376-3
Maja

Czy aktywnie tworzysz swoje związki, czy jesteś tylko ich biernym obserwatorem Czy twój związek jest taki, na jaki zasługujesz Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego mężczyźni tak mało czytają na ich temat W dzisiejszych czasach dysponujemy dużą wiedzą o tym, dlaczego ktoś wydaje się nam atrakcyjny, a mimo to związki rozpadają się szybciej niż kiedyś. Czy natura zażartowała sobie z nas, dając nam z jednej strony pragnienie bliskiego, dobrego związku, a z drugiej - nastawienie, które go umożliwia
Twój związek może być udany, jeśli tylko chcesz.
W tej książce przeczytasz, jak:
- Wybrać partnera, który naprawdę do ciebie pasuje
- Obudzić w sobie namiętność
- Być w związku sobą, a nie tym, kim chce twój partner
- Cieszyć się różnicami między kobietą a mężczyzną, a nie walczyć z nimi

Malwina | 2011-05-30
Przeczytana: 30 maja 2011

Kolejna książka Priora i O'Connora na temat NLP, czyli programowania neurolinwistycznego. Tym razem autorzy poruszają wątek związków, ale nie tylko związków rozumianych jako miłość między dwoma osobami, lecz także związków, które panują w rodzinnym domu, czy też potem wśród znajomych.

Okazuje się, że związek to coś więcej niż tylko miłość. To coś, co trzeba pielęgnować przez cały czas, ponieważ każdy z nas się zmienia i to powoduje, że nasze związki także się zmieniają, dlatego też dopiero wtedy może nam zacząć przeszkadzać coś, co wcześniej wydawało nam się całkiem fajne u partnera. Książka ta ma pomóc nam zrozumieć, że to nie oznacza końca związku, ale wprowadza go na inny tor. Nad związkiem trzeba cały czas pracować.

W książce znajdziemy przykłady rozmów, które znamy zapewne z życia, ale też takich, które mogłyby się odbyć, gdyby kobiety nie chciały być takie jak mężczyźni czy odwrotnie (oczywiście nie sądzę, że wszystkie kobiety do tego dążą, ale chodzi tutaj o...

Urszula | 2015-11-11

Książka, którą warto przeczytać jeśli się jest zainteresowanym własnym rozwojem i chce się tworzyć satysfakcjonujący związek. Autorzy zamieścili sporo ćwiczeń, które można w trakcie czytania wykonać samodzielnie lub z partnerem. Dzięki nim można sporo rzeczy uświadomić sobie i zmienić. Często nie zauważamy naszych przekonań i zachowań, powielamy znane nam wzorce, nawet jeśli nam nie służą... Lektura tejże książki pomaga zrozumieć mechanizmy, które kierują zachowaniem człowieka. Ciekawa książka.

Aneta | 2015-01-26
Wojciech | 2014-04-28