Zarys dziejów literatury polskiej

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
830403624X
Spooky

"Zarys dziejów literatury polskiej" jest kompendium pomocniczym dla kształcących się i uczących, ponadto zaś przejrzyście i jasno skomponowanym przewodnikiem dla wszystkich miłośników piśmiennictwa polskiego.

Bartosz Porębski | 2011-07-26

Książkę wygrzebałem z biblioteczki dziadka. Jako dość zaawansowany już student informatyki postanowiłem się trochę odchamić i przypomnieć sobie czego to się uczyłem o literaturze polskiej w liceum. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ "Zarys dziejów..." nie tylko zawiera szczegółowe informacje o tym o czym powinien, wraz z obszernymi cytatami omawianych dzieł, ale przede wszystkim zniewala erudycją i lekkością pióra prof. Kleinera. Polecam wszystkim, którzy pragną ciekawego i rzetelnie napisanego przeglądu literatury (nie tylko polskiej z resztą), z którego nierzadko można wynieść więcej niż z całej edukacji szkolnej.

Karola94 | 2013-06-01
Amarant | 2013-04-19