Śmierć w bunkrze Hitlera : ostatnie dni Führera

Tłumaczenie: Jerzy Jercha
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wojny, Konflikty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Tod im Führerbunker : Hitlers letzte Tage
978-83-7384-566-4
historia
fck

Ostatnie dni II wojny światowej. Człowiek, który ją rozpętał, Adolf Hitler, wycofał się do bunkra znajdującego się pod zbombardowaną Kancelarią Rzeszy. Wie, że wojna jest przegrana i że wkrótce będzie musiał umrzeć. A jednak do ostatniej minuty ma nadzieję na cud, wielki przełom w wojnie, który mógłby jeszcze uratować mu życie. Każdy dzień, o jaki odwleka samobójstwo, oznacza ogromne zniszczenia Berlina oraz śmierć tysięcy żołnierzy i cywilów. Temat śmierci Hitlera nadal inspiruje wielu autorów. Jednak wciąż jeszcze nie ma zgodności co do przebiegu wydarzeń ostatnich dni kwietnia 1945 roku. Mario Frank w swojej książce dokonuje przekonywającej rekonstrukcji ostatnich dni życia wodza Rzeszy. Uporządkował zeznania naocznych świadków i nieliczne zachowane dokumenty i na ich podstawie przedstawił - z dokładnością niemal co do godziny - dramatyczne wydarzenia rozgrywające się w klaustrofobicznej ciasnocie bunkra. Wyłania się z nich inny obraz Hitlera - osoby pełnej sprzeczności, człowieka o starczym wyglądzie, schorowanego, obwiniającego wszystkich, tylko nie siebie, o porażkę swoich zamierzeń i przegraną wojnę.

juryca | 2013-01-02
Przeczytana: 06 grudnia 2006

Ostatnie dni z życia wodza III Rzeszy Adolfa Hitlera.Bardzo ciekawie i przystępnie napisana książka ukazująca okres od 20 kwietnia do 1 maja 1945 roku.Warto przeczytać.

irman | 2016-10-15
Dariusz Raszyński | 2015-05-14