Przywilej bycia kobietą

Okładka książki Przywilej bycia kobietą Alice von Hildebrand
Okładka książki Przywilej bycia kobietą
Alice von Hildebrand Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Privilege of Being a Woman
Wydawnictwo Święty Wojciech
2008-01-01
2008-01-01
978-83-7516-021-5
Zofia Dunian, Wojciech Paluchowski
chrześcijaństwo kobieta filozofia

Okładka książki Sztuka życia Alice von Hildebrand, Dietrich von Hildebrand
Sztuka życia Alice von Hildebran...

Książka jest niezwykła. Ukazuje rolę i godność kobiety w ciekawy, bo bardzo... naukowy sposób. Autorka powołuje się na teksty zawarte w liturgii Kościoła, myśli świętych, słowa klasyków literatury po to, by wykazać, jak wielkim przywilejem ze strony Boga jest bycie kobietą. Zaskoczyła mnie ta "naukowość" książki, bo dotychczas spotykałam się z pozycjami na temat kobiecości, które podchodziły do tematu dużo bardziej "przeżyciowo". Jednocześnie cała ta mądrość podana jest w sposób niezwykle lekki - "Przywilej bycia kobietą" jakby sam się czyta, język jest obrazowy, prosty. Autorka nie gloryfikuje swojej płci, ale przedstawia ją w obiektywny sposób, ukazując, jak można swoją kobiecość wykorzystać zarówno do dobrych, jak i do złych celów. Rozprawia się też popisowo z argumentami pseudo-feministek, ukazując świeże, nowoczesne, a jednocześnie Boże spojrzenie na tzw. słabą płeć.
Polecam - sama nie wiem, może nawet bardziej mężczyznom, chociaż panie na pewno też skorzystają, tak jak ja, z lektury. Doskonała książka!

• 2016
  • Psychologia i socjologia
  • ➨ Nie ma w bibliotece
  • Przeczytane w 2022
  • Dla mnie

Dodaj cytat z książki Przywilej bycia kobietą