Brat Roger, założyciel Taizé

Frére Roger de Taizé, Communauté de Taizé
978-83-240-0852-0
Snoopy

Inne wydania

Nowe - oparte na edycji angielskiej, zaktualizowanej w 2005 roku - wydanie książki, której polski przekład był wielokrotnie wznawiany. Niezwykłe życie założyciela wspólnoty Taizé opisane przez Kathryn Spink jest zilustrowane jego własnymi wspomnieniami, w których dzieli się on bardzo osobistymi refleksjami związanymi z dzieciństwem, domem rodzinnym i początkami wielkiego dzieła. Książka opisuje rodzenie się i rozwój idei będącej na wiele lat przed II Soborem Watykańskim zaczynem dzieła ekumenizmu i w miarę upływu czasu przyciągającej do Taizé coraz szersze kręgi entuzjastów. Tę niezwykle interesującą opowieść dodatkowo ubarwia bogaty materiał zdjęciowy.
Książka niezbędna do zrozumienia fenomenu Taizé i osoby tragicznie zmarłego 16 sierpnia 2005 roku brata Rogera.

Marianna Muchówna | 2016-08-14
Przeczytana: 2016 rok