Matka Teresa. Autoryzowana biografia.

Wydawnictwo: Gaudium
Mother Teresa
83-88615-22-X
Matka Teresa, biografia
religia
Grażyna

"Nikt nie myśli o piórze, gdy czyta list, pragnie jedynie poznać myśli osoby, która ten list napisała. Dokładnie widać tu, czym jestem w ręku Boga - małym ołówkiem" - mawiała ta niezwykła kobieta, podziwiana i szanowana przez ludzi na całym świecie bez względu na wyznanie, kolor skóry czy poglądy polityczne. Swoją miłością pragnęła obdarzać wszystkich, a najszczodrzej - najuboższych,...

Dokładnie widać tu, czym jestem w ręku Boga - małym ołówkiem" - mawiała ta niezwykła kobieta, podziwiana i szanowana przez ludzi na całym świecie bez względu na wyznanie, kolor skóry czy poglądy polityczne. Swoją miłością pragnęła obdarzać wszystkich, a najszczodrzej - najuboższych, porzuconych, niechcianych. Odbierając Pokojową Nagrodę Nobla powiedziała: "Dzięki nagrodzie, którą otrzymałam jako nagrodę pokoju, postaram się stworzyć domy dla wielu ludzi, którzy domów nie mają. Wierzę bowiem, że miłość zaczyna się w domu..." Kathryn Spink należała do współpracowników misjonarek miłości. Na podstawie rozmów z Matką Teresą i osobami z jej otoczenia, nie publikowanych listów i dokumentów stworzyła portret uduchowionej i współczującej, choć nie pozbawionej wad osoby, która należy do grona najsłynniejszych chrześcijan XX wieku.

Tamanna | 2017-02-01
Na półkach: Przeczytane, Indie

Zanim syn cieśli z Nazaretu w 30 roku życia objawił się jako prorok i Syn Boga, prowadził On życie ukryte i zwykłe pracując w warsztacie ojca.
Przeszłość Matki Teresy też była najzwyczajniejsza. Najmłodsza z trojga dzieci Nikoli i Dranafile Bojaxhiu, Albńczyków z Prizrenu, serbskiego miasta w czasie jej dzieciństwa, potem należącego do Jugosławii. Jej ojciec, potomek bogatej rodziny kupieckiej podróżował w interesach po całej Europie. Był ważną osobistością w życiu publicznym Skopje. Wspierał sztukę i kościół. Znał 5 języków. Żywo interesował sie wychowaniem i kształceniem dzieci stawiając im wysokie wymagania. Mimo to niecierpliwie oczekiwali oni jego powrotów z podróży stęsknieni za jego opowieściami. Tradycyjnego poglądu na rolę kobiety w rodzinie Matka Teresa nauczyła się od matki Drany. Krzątająca się po domu matka na czas powrotu męża przerywała całą pracę dbając o odświętny wygląd każdej osoby z rodziny.
Z bezpieczną atmosferą w rodzinie kontrastował na zewnątrz świat pełen...

88nati1 | 2013-07-23

Jedyna biografia, która nie nudzi

Agnieszka Kubiak | 2011-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2011