Matka Teresa. Autoryzowana biografia.

Wydawnictwo: Gaudium
Mother Teresa
83-88615-22-X
Matka Teresa, biografia
religia
Grażyna

"Nikt nie myśli o piórze, gdy czyta list, pragnie jedynie poznać myśli osoby, która ten list napisała. Dokładnie widać tu, czym jestem w ręku Boga - małym ołówkiem" - mawiała ta niezwykła kobieta, podziwiana i szanowana przez ludzi na całym świecie bez względu na wyznanie, kolor skóry czy poglądy polityczne. Swoją miłością pragnęła obdarzać wszystkich, a najszczodrzej - najuboższych,...

Dokładnie widać tu, czym jestem w ręku Boga - małym ołówkiem" - mawiała ta niezwykła kobieta, podziwiana i szanowana przez ludzi na całym świecie bez względu na wyznanie, kolor skóry czy poglądy polityczne. Swoją miłością pragnęła obdarzać wszystkich, a najszczodrzej - najuboższych, porzuconych, niechcianych. Odbierając Pokojową Nagrodę Nobla powiedziała: "Dzięki nagrodzie, którą otrzymałam jako nagrodę pokoju, postaram się stworzyć domy dla wielu ludzi, którzy domów nie mają. Wierzę bowiem, że miłość zaczyna się w domu..." Kathryn Spink należała do współpracowników misjonarek miłości. Na podstawie rozmów z Matką Teresą i osobami z jej otoczenia, nie publikowanych listów i dokumentów stworzyła portret uduchowionej i współczującej, choć nie pozbawionej wad osoby, która należy do grona najsłynniejszych chrześcijan XX wieku.

88nati1 | 2013-07-23

Jedyna biografia, która nie nudzi

Agnieszka Kubiak | 2011-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2011